Trpělivost se vyplatí. Silničáři v Královéhradeckém kraji budou v létě opravovat další úseky silnic

26. červen 2020 08:51

Řada měst v České republice se přes letní prázdniny pouští do rozsáhlých oprav silnic. Umožňuje jim to menší provoz. V Královéhradeckém kraji bude své vozovky opravovat jak hejtmanství, tak i Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči tedy musí počítat s tím, že některé úseky budou úplně uzavřené, jiné budou průjezdné kyvadlově.

Čtěte také

„V letošním roce kraj plánuje investovat do rekonstrukcí a souvislých oprav silnic druhé a třetí třídy přibližně 1,4 miliardy korun," říká mluvčí Královéhradeckého kraje Sylvie Velčovská.

V rámci silnic II. a III. třídy hejtmanství v létě plánuje opravovat pět úseků.
„Například na konci června silnici mezi Chlumcem nad Cidlinou a Zábědovem. Nebo to bude silnice třetí třídy v Holovousích. V červenci potom například silnici třetí třídy v Číbuzi a v srpnu také silnici druhé třídy mezi Slavhosticemi a Jičíněvsí."

U všech těchto staveb musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou. Silnice by měly být hotové do listopadu letošního roku.

Opravy silnice (ilustrační)

Jak je to s mosty, které vlastní Královéhradecký kraj, dodává Sylvie Velčovská.
„Kraj vlastní celkem 868 mostů, z toho jich je 735 ve stavu 1 až 4. Ve špatném stavu je celkem 100 mostů, ve velmi špatném 31 a v havarijním stavu jsou pouze dva mosty. Přes léto budou probíhat stavební práce především na třech mostech. Jedná se o mosty v Hostinném, Lanžově a Říčkách nad Orlicí."

Čtěte také

Opravovat silnice a mosty se letos v regionu chystá i Ředitelství silnic a dálnic. Více dodává jeho mluvčí Jan Rýdl.
„V letošní stavební sezóně se v královéhradeckém kraji chystáme opravit povrch vozovky například na části hradeckého okruhu, pak dále na I/33 mezi Předměřicemi a Lochenicemi. Opravovat budeme také mosty na silnici 16 u Jičína."

Všechny tyto úseky budou průjezdné kyvadlově.

autoři: Vojtěch Krátký , baj
Spustit audio

Související