Tři pacienti s potvrzeným onemocněním COVID-19 jsou na Klinice infekčních nemocí FN HK

24. březen 2020

Na Klinice infekčních nemocí Fakulní nemocnice Hradec Králové jsou k dnešnímu dopoledni hospitalizováni tři pacienti s potvrzeným onemocněním COVID-19, všichni jsou ve stabilizovaném stavu.

První z pacientů byl na jedno z oddělení IV. interní hematologické kliniky FN HK přeložen z jiného zdravotnického zařízení.

Čtěte také

Poté co se u něj projevily příznaky onemocnění, byl okamžitě testován na přítomnost COVID-19 a po prokázání přeložen na infekční kliniku.

Fakultní nemocnice Hradec Králové neprodleně zahájila epidemiologická opatření, otestovala další pacienty z tohoto oddělení. U dvou z nich byly výsledky testů pozitivní a proto byli přesunuti na infekční kliniku.

Současně nemocnice umístila do karantény zhruba tři desítky zaměstnanců oddělení, kteří s pacientem mohli přijít do kontaktu, zaměstnanci budou průběžně testováni.

Klinika je i přes umístění zaměstnanců do karantény v provozu a zajišťuje péči o akutní pacienty.

autor: baj | zdroj: Fakultní nemocnice Hradec Králové
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.