Tradiční velikonoční výstava je až do neděle k vidění v Jiráskových sadech v Hradci Králové

12. duben 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tradiční velikonoční výstava je až do neděle k vidění v Jiráskových sadech v Hradci Králové

Práce žáků Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové jsou skvělou inspirací pro letošní velikonoce. Na výstavě uvidíte poslední mezinárodní novinky, současné floristické trendy, úchvatné prostorové dekorace a mnoho detailů. Právě ty vám třeba zútulní letošní velikonoční interiér.  

Do světa květinových dekorací se společně s Lenkou Hlouškovou vydala redaktorka Eva Boudová.

Na výstavě se můžete nechat inspirovat letošními jarními floristickými trendy. Jedním z nich jsou jemné pastelové tóny. Růžová, modrá a krémová. Pokud je doladíte zlatým kovem, uděláte dobře, radí floristé.

Tradiční velikonoční výstava je až do neděle k vidění v Jiráskových sadech v Hradci Králové

Velmi působivou dekorací jsou i černo-zlatá vejce. Trendem jsou i zelené, pokojové listy. Například kapradiny. Ty můžete doladit zemitými tóny a opět přidat trochu zlatavých, kovových efektů.

A chybět by nemělo přírodní dřevo. Když košíčky dozdobíte například tulipány v průhledných ampulích, rozkvete vám celý byt.

Velikonoční výstava v Jiráskových sadech v Hradci Králové potrvá až do neděle do 18:00.

autoři: Eva Boudová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...