Tradice ve všech ročních obdobích letos ovládly festival Jičín - město pohádky

8. září 2017
Český rozhlas Hradec Králové na festivalu Jičín - město pohádky 2011

Český rozhlas Hradec Králové se také letos zúčastní festivalu Jičín - město pohádky. I to se již vlastně stalo takovou pěknou tradicí. A připravil také pro své posluchače přímý přenos z festivalového dění. V sobotu 16. září 2017 se na vás mezi 14. a 15. hodinou těší od mikrofonů Jana Kudyvejsová a Lucie Peterková.

Zveme vás na slavnost do pohádkového města, na cesty i necesty lesa Řáholce, do krajiny, kde je Český ráj.

A kdeže je potom české peklo? Kolem dokola, když se na sebe budeme mračit a zapomeneme na rozšafnost Honzů, krásu princezen, statečnost Bajajů, vytrvalost hledačů živé vody, když zapomeneme na přátelství se zvířaty, stromy a bylinami jen proto, že nemluví lidskou řečí.

Aby ráj i peklo byly, kde mají být, pro se koná slavnost Jičín - město pohádky, na kterou vás srdečně zvou Nadační fond Jičín - město pohádky, město Jičín a Český rozhlas Hradec Králové!

Festival Jičín - město pohádky bude letos zaměřený na české tradice v jednotlivých ročních obdobích. Uskuteční se od 13. do 17. září a jeho součástí bude pohádkový průvod, různé dílny a hry pro děti či koncerty.

Den s Habadějem

Například na Valdštejnově náměstí vyroste staročeská vesnička s Maruškou a 12 měsíčky, ve které si budou děti vyrábět dřevěné hračky či vodní těžítka. Na velkém nádvoří zámku bude návštěvníkům k dispozici kopec sněhu, na kterém se budou děti moci sklouznout na bobech či sáňkách.

„Na malém nádvoří budou připravené tradiční dílny, kde si děti budou mít možnost například ozdobit stromeček či vánoční perníčky," uvádí dramaturgyně festivalu Pavlína Paličková.

Hlavní program 27. ročníku festivalu zahájil ve středu 13. září odpoledne pohádkový průvod v maskách, pořadatelé se chtěli pokusit do tuzemské knihy rekordů zapsat nejvíce postav z pohádek o loupežníkovi Rumcajsovi v pohádkovém průvodu. Následoval rej masek.

Pohádkový festival každoročně přiláká do Jičína velké množství návštěvníků. Například na program loňského ročníku přišlo zhruba 65 000 dětí i dospělých.

Přijeďte za námi 16. září 2017 do Jičína - města pohádky. Nebo poslouchejte Český rozhlas Hradec Králové (90,5 FM a 95,3 FM pro Královéhradecko, 96,5 FM pro Rychnovsko).