Tipy na víkend v našem kraji. Procházka s Gočárem, sraz Škodovek, 750 let Dvora Králové i mašinky

16. září 2020

Jako každý víkend se i tuto sobotu a neděli v Královéhradeckém kraji uskuteční řada hudebních, společenských i turisticky zajímavých akcí. Máme pro vás pozvánky na ty nejzajímavější z nich.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každoročně v září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších budov, objektů a architektonických památek. V Hradci Králové se letos uskuteční v sobotu 19. září s podtitulem Procházka nejen po Gočárových školách. V tomto roce totiž uplynulo 140 let od narození architekta Josefa Gočára, díky jehož urbanistickému řešení a stavbám se Hradec Králové stal vzorem moderního města.

Čtěte také

Město Hradec Králové se znovu zapojilo do Evropského týdne mobility, který probíhá i letos v tradičním termínu 16. - 22. září. Letošní téma „Bezemisní mobilita pro všechny“ odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem. V pátek 18. září se koná v ulicích Tomkova, Klicperova a V Kopečku u vinotéky In Vino akce Zažít město jinak. V sobotu 19. září potom akce pokračuje v Sukových sadech.

30. sraz vozů Škoda Octavia, odvozených a předcházejících typů zn. Škoda - vozů klasické konstrukce s páteřovým rámem se koná 18. až 20. září v areálu Stříbrný rybník v Hradci Králové.

Výstava vláčků a modelů v České Skalici

13. ročník výstavy vláčků a modelů v České Skalici uvidíte 18. až 20. září v klubovně místních zahrádkářů. Čekají vás domácí kolejiště, modely dětí z modelářského kroužku, papírové a plastikové modely, modelářské dílny , doprovodný program.

Čtěte také

Ve Dvoře Králové nad Labem se v pátek a v sobotu konají oslavy 750 let od první písemné zmínky o městě a 620. výročí ustanovení Dvora Králové nad Labem věnným městem. Připraven je bohatý program, máte se na co těšit.

České i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální potraviny - to vše je Hradecké nábřeží gurmánů. Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Doprovodný program bude bohatý, těšte se na hudební vystoupení, soutěž v pojídání chilli a program pro děti. Součástí akce je i spřátelený Chilli festival Mechov vol. 5, proto se můžete těšit na hodně ostré zážitky. Vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma. Akce se koná od 10.00 do 19.00 hodin.

autor: baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka