Světoběžník Michael Petr se dlouho věnoval tanci a teď se chce soustředit také na kariéru zpěváka

9. září 2021

Když se řekne StarDance, populární televizní taneční soutěž, a Hradec Králové, tak se vám možná vybaví hned několik souvislostí. Jednak Pavla Tomicová, herečka Klicperova divadla, která velmi úspěšně StarDance prošla. Potom také tanečnice Veronika Lálová. A s Lenkou Filipovou tančil Michael Petr, který je také z Hradce Králové. Ten je naším hostem. 

Taneční hvězda ze StarDance, Michael Petr, vydává nový song Čechoameričan. V autobiografické písni zpívá nejen o životě v Americe, ale také o rodině a přátelích v Česku. Song se natáčel v Praze, postprodukce proběhla v Abbey Roads v Londýně.

Inspiraci pro svou novou písničku našel nejen v Americe ale i v Česku, kde mu kvůli současné situaci chybí rodina. Tak jako u předešlých songů je autorem hudby i textu samotný Michael Petr. Na textu se dále podílel Daniel Vrba, o hudební produkci se postaral jak samotný zpěvák s Danielem Vrbou, tak i Blanka Máderová.

Čtěte také

Michael žije posledních 20 let ve Spojených státech, především v Kalifornii a ve státě Oregon. Muziku měl v těle i duši od narození. Mnoho let se profesionálně věnoval tanci, za sebou má řadu mezinárodních tanečních úspěchů v soutěžích na evropské i celosvětové úrovni.

V současné době již nesoutěží, ale vede úspěšný taneční tým v americkém Portlandu, kde trvale žije. Z aktuálních tanečních úspěchů můžeme jmenovat 5. místo v žebříčku nejlepších tanečních učitelů světa 2019 World Dancesport Series. Kromě tance se však nyní aktivně věnuje hudbě.

Michael Petr ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Zpěvák a tanečník Michael Petr

Začal tančit od útlého věku a stal se Mistrem ČR mládeže ve věku 17 let a byl na 4. místě na evropském šampionátu v Showdance. Po ukončení univerzity se přestěhoval do USA, kde se stal profesionálem a začal pracovat s mnoha celebritami. Můžete ho znát také z taneční soutěže StarDance II, kde se proslavil jako taneční partner Lenky Filipové.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové s Michaelem Petrem si můžete poslechnout v našem audiorchivu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...