Studenti maturitních ročníků zažívají pořádné nervy. Na školách probíhají ústní i praktické maturity

2. červen 2021 09:26
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Česká lesnická akademie v Trutnově vychovává odborníky pro naši přírodu a lesy

Na většině středních škol i v Královéhradeckém kraji začalo tento týden období ústních maturit. Podle Cermatu je skládá víc než sedmdesát tisíc maturantů, které letos kvůli koronaviru nečeká jinak povinná zkouška z češtiny a z cizího jazyka. 

Čtěte také

Studenti České lesnické akademie v Trutnově si na ústní zkoušky počkají až do příštího týdne, teď mají období praktických maturit.

S ředitelem trutnovské České lesnické akademie Milošem Pochobradským se prodíráme houštím až k místu, kde se mezi hustými větvemi tísní několik členů maturitní komise a také maturantka Anna Kuličová.

„Předsedkyně komise je z Lesnické školy v Hranicích a dalšími členy maturitní komise jsou zástupci státního podniku Lesy České republiku, Lesního závodu Harrachov, dále ředitel Oblastního ředitelství Lesů České republiky a zybtek tvoří naši odborní učitelé, kteří vedou odbornou výuku ty čtyři roky."

Čtěte také

Na prověření znalostí maturantů je tu tedy odborníků víc než dost. Ale studenti si vědí rady. A bez nervozity, popisuje učitel Aleš Škoda.
„Zrovna tento maturitní ročník je dost suverénní, takže si myslím, že problémy s nervozitou studenti nemají. Zatím jsme se nesetkali se studentem, který by byl nějak nervózní. Zatím to zvládají perfektně."

Také Anna Kuličová zvládla odpovídat perfektně a to přesto, že letošní příprava na maturitu byla vzhledem ke koronavirovým omezením složitější.
„Myslím si, že to bylo hodně intenzivní. Naši profesoři se nám výrazně více věnovali a pomáhali. I nás, studenty, to semklo a připravovali jsme se spolu. A o to to bylo lepší a věřím, že se nám povedlo dobře připravit."

Čtěte také

Ostatně i předsedkyně maturitní komise Alice Palacká z Lesnické školy Hranice připravenost maturantů ocenila.
„Pokud to mohu posoudit ze stávajících dvou dnů, tak žádné úlevy nebyly zapotřebí. Naopak bylo vidět, že se studenti poctivě připravovali, přistoupili k maturitě velice zodpovědně. Maturitní zkouška je útok na nervy, takže nějaká nezvozita se předpokládá. Ale myslím si, že na jejich výsledcích to vůbec nebylo znát."

Ústní maturitní zkoušky na trutnovské České lesnické akademii přijdou na řadu příští týden. A nikdo, tedy ani učitelé, ani samotní studenti, nepochybuje o tom, že úspěšnost bude přes podivný koronavirový rok vysoká.

Česká lesnická akademie v Trutnově
má 165 letou tradici. Poskytuje střední vzdělání v oblasti lesnictví a ochrany přírody v učebních a maturitních oborech ukončených závěrečnou a maturitní zkouškou. Vyšší odborné lesnické vzdělání je ukončené absolutoriem. Jako jediná lesnická škola v České republice zajišťuje výuku operátorů těžebně dopravních strojů.

autoři: Tomáš Lörincz , baj
Spustit audio

Související