Středeční Noční Linka: Lovy beze zbraní

29. březen 2023

Pobýváte rádi v přírodě? Jaké nejzajímavější zážitky jste prožili v přírodě? A už jste i letos „ulovili“ v přírodě okamžiky – setkání se zvířaty, ptáky, rostlinami, s druhým člověkem, se sebou..., které jsou nezapomenutelné?  

Lovy beze zbraní, to je jedinečná publikace Jaromíra Tomečka, která nás nechává nahlédnout slovem i obrazem do života zvířat, do tajů přírody. A možná pamatujete i na besední pořad s milovníky přírody a myslivosti, se kterým řadu let sklízela úspěchy Česká televize Ostrava.

Zkrátka, příroda nás stále přitahuje, inspiruje, poutá. Je tím nejdokonalejším umělcem. Dokonalá krása se pojí s její hlubokou moudrostí a nabízí, těm vnímavým, nezapomenutelné okamžiky.

Pojďme i v Noční lince poslouchat příběhy, ty vaše, které s přírodou souvisejí a sdílet je společně na telefonu 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.