Středeční Noční linka: Co pro vás znamená vést život v souladu s přírodou?

9. červen 2021

Vnímáte přírodu jako celek, vše živé co do ní patří? Myslíte si, že vedete život v souladu s přírodou? Jak se o to snažíte? Je příroda silnější než člověk? Máte k ní vy osobně respekt? Jakou formou se ji snažíte chránit? Necháváte se léčit přírodou? 

Vyhledáváte třeba i energeticky zajímavá místa? Nakolik má vůbec člověk právo zasahovat do přírody? Jsou podle vás potřeby člověka v dnešní době povýšeny nad zákony přírody?

Země je pro nás jediným domovem. Jsme s ní pevně svázáni. Země nám svou úrodností poskytuje potravu, ale nejenom nám lidem,ale i zvířatům. V nitru Země se nacházejí nerosty jako zdroj životně důležité energie a surovin pro výrobu produktů, bez kterých by těžko byl náš život.

Nároky a potřeby člověka ovšem rostou a to si přírodu bere svou daň. Nezapomněli jsme k přírodě přistupovat s pokorou? Uvědomují si lidé její důležitost, nebo především své zájmy? Co se neustále učíte ve vztahu k přírodě? Tendence přírodu chránit ale i nadměrně využívat jsou čím dál tím silnější.

Jak to vnímáte vy? V silách společnosti je přírodu uchovat ale i zničit. Je podle vás zachována rovnováha mezi potřebami člověka a možnostmi přírody?

Přírodu přeci potřebujeme ke svému přežití. Na vaše vyprávění a osobní zkušenosti se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.