Stavba obchodního domu Aupark v Hradci Králové úspěšně pokračuje

24. červen 2015

U hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové roste další obchodní centrum. Blízko křižovatky U Koruny ho buduje firma HB Reavis. Otevřené by mělo být příští rok na podzim. Kromě více než stovky obchodů nabídne i 1200 parkovacích míst. Současná stavba vadí některým lidem z okolí. Stěžují si na hluk a nepořádek. Firma se ale hájí, že pro klid dělá maximum.

Obchodní dům Aupark roste mezi křižovatkou U Koruny a Hlavním vlakovým nádražím v Hradci Králové na místě, kde ještě loni v listopadu parkovaly zadarmo desítky aut. Místo nich je tu teď staveniště, auta nákladní a spousta dělníků.

V blízkosti stavby bydlí paní Květa s manželem: „Bude to katastrofa. Bank a obchodních domů tu máme habaděj."

„Nepořádek automaticky se stavbou souvisí", Robert Ullman z firmy HB Reavis je devolepment manažerem pro stavbu Auparku a přiznává, že je velmi těžké stavět tak velký obchodní dům právě na tomto místě.

U hlavního vlakového nádraží v Hradci Králové roste obchodní centrum Aupark. Blízko křižovatky U Koruny ho buduje firma HB Reavis

„Vyřídit všechna povolení a všechny souhlasy také není jednoduché, není to ze dne na den. Chápu, že může být pro některé lidi výstavba obchodního centra navíc v poněkud exponované lokalitě poněkud kontroverzní. Nicméně bych je ubezpečil, že je to časově omezené. Snažíme se chovat co nejšetrněji k okolí i k nim ostatním. Hodně prací je schováno pod zemí, byl bych odvážný a řekl bych, že už je hotovo tak 30 procent", dodává Robert Ullman.

Aktuálně tu každý den pracuje zhruba 150 lidí, říká manažer projektu Gheorge Thirala: „Počítám, že v tom největším rozsahu bude až 400 - 500 lidí. Zatím se probetonovalo cca 7 a půl tisíce kubíků, k tomu asi 1 500 tun železa."

Se stavbou obchodního centra Aupark souvisí výstavba okružní křižovatky Koruna za téměř 130 milionů korun, kterou začnou stavbaři stavět za silničního provozu už 1. července.

autor: ova
Spustit audio