Startuje už 27. ročník oblíbené rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku. Koho navrhnete?

11. leden 2023

Český rozhlas vyhlašuje 27. ročník posluchačské ankety Šarmantní osobnost roku. Do konce dubna můžete posílat tipy na známé i méně známé osobnosti, které vás zaujaly v minulém roce. Z nich na základě největšího počtu hlasů sestavíme žebříček „deseti nejšarmantnějších", ze kterých budete vybírat Šarmantní osobnost do konce srpna. 

Vítěze ankety vyhlásíme ve středu 1. listopadu 2023 na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové.

Jak můžete hlasovat?

Elektronickou poštou na adresu sarm@rozhlas.cz pošlete jméno a příjmení osobnosti, které dáváte hlas.
Nebo formou SMS zprávy na telefonní číslo: 736 30 40 30 ve tvaru SARM /mezera/ JMÉNO A PŘÍJMENÍ OSOBNOSTI.
Tipy na Šarmantní osobnosti za rok 2022 můžete posílat i klasicky poštou na adresu: Český rozhlas, Havlíčkova 292, 50101 Hradec Králové.

Pro deset hlasujících posluchačů a čtenářů jsou i letos připraveny hodnotné ceny - televizor, digitální rádia, notebook, chytrý telefon, víkendové poukazy a dárkové kosmetické balíčky. Další drobné ceny věnujeme každý týden v rozhlasovém magazínu Šarm.

Kromě známých osobností se těšíme i na tipy na šarmantní osobnosti z vašeho okolí. Určitě jich není málo a my je velmi rádi v našem vysílání také představíme.

Vítězem 26. ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku se stal přední český neurochirurg profesor Vladimír Beneš. Hlavní cenu Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové převzal z rukou loňského vítěze ankety herce Jana Přeučila, Šarmantní osobnosti roku 2018 profesora Pavla Pafka a ředitele Sekce generálního ředitele Českého rozhlasu Jana Mengera.

V internetovém hlasování letos patří prvenství moderátorovi České televize Danielu Stachovi a Mimořádnou cenu Šarmu za spolupráci s Českým rozhlasem obdržela herečka Libuše Švormová.

Smyslem ankety, která vznikla v královéhradeckém rozhlase v roce 1996, je hledat a oceňovat charismatické osobnosti. Vítězi předchozích ročníků se na základě hlasování posluchačů stali například Marek Eben, Zdeněk Svěrák, Zdeněk Troška, Vladimír Čech, Květa Fialová, Radovan Lukavský, Marie Rottrová, Jiřina Jirásková, Karel Gott, Hana Maciuchová, Viktor Preiss a další.

Spustit audio

Související