Stačí pár ingrediencí a máte krmení pro ptáčky. Babské rady prozradí, jak na to
Vyrobte si domácí krmení pro ptáčky! Potřebovat budete hovězí lůj nebo vepřové sádlo. Alternativou je i kokosový olej.
Co nesmí chybět, jsou semena, ořechy, sušené ovoce – to, co opeření krasavci ocení. Nejprve si při nízké teplotě rozehřejte tuk, potom přidejte směs dobrůtek v množství zhruba jedna ku jedné. Poté vše nechte vychladnout, jen občas směs promíchejte. Použijte šišku z lesa, směs se dobře dostane do mezer a stačí už jen nechat ztuhnout.
Vyrobit si můžete i menší závěsné kusy: formičky vyložíte potravinářskou fólií, naplníte směsí a do každé formičky dáte provázek. Dobrou vychytávkou je umístění klacíku, který vytvoří v krmení pro ptáčky otvor na následné zavěšení, případně se stane místem k přistání létavého strávníka.
Související
-
Krmítko plné semen na jaře i v létě? Ornitolog nabízí lepší možnost, jak přilákat ptactvo na zahradu
Zimní nouze o jídlo skončila. Pokud chcete, aby vám ptáci i nadále chodili na krmítko, přikrmujte je velmi obezřetně. Na co si dát a co jim může způsobit tvrdé pečivo?
-
Přikrmování ptactva má svůj smysl. Víte, co sypat do krmítka?
Člověk je občas puzen touhou spáchat dobrý skutek a třeba krmení ptáčků v zimě k takovým skutkům patří. Jenže někdy naděláme víc škody než užitku.
-
Ptáky ke krmítku přiláká slunečnice, jablka i tuková směs
Ptáky na krmítku přikrmujeme přibližně od listopadu do března. Množství potravy přizpůsobujeme aktuálnímu počasí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.