Sociální pracovnice Olga Landová z Police nad Metují je lokální patriotkou a spisovatelkou z lásky

24. říjen 2020

Olga Landová z Police nad Metují je profesionální sociální pracovnice a jako svého koníčka má psaní. Právě vydává svou čtvrtou knížku, tentokrát pro děti. Jmenuje se Boris a Max a krásnými obrázky ji vyzdobil známý výtvarník a autor několika večerníčků Cyril Podolský. 

Knížku plnou veselých příběhů z Broumovského výběžku nám přišla představit do studia Českého rozhlasu Hradec Králové.

Čtěte také

Proč se Olga Landová rozhodla na počtvrté napsat knížku pro děti?

Protože se poprvé stala babičkou. A jak se v rozhovoru svěřila redaktorce Romaně Pacákové, silné nutkání připravit svému vnoučeti knížku plnou veselých příběhů z jejího milovaného rodného kraje cítila už v době očekávání jeho příchodu na svět.

Knížce to ovšem chvíli trvalo, než se narodila, a tak dnes, kdy knížka Boris a Max Olgy Landové v nakladatelství Naše vojsko vychází, jsou jejímu vnoučkovi už tři roky.

Olga Landová - knížka pro děti Boris a Max

Víte, že kočkování není jen kočičí záležitost? Kočkovat se můžou i pejsci, sourozenci, kamarádi a taky dospělí. Když se mají rádi… Kočkování provozují všichni s radostí ze života. Patří mezi ně i strakatý pejsek Boris a jeho mourovatý kamarád Max. Jejich dobrodružství jsou plná překvapení, napínavých situací, legrácek a pošťuchování. Odehrávají se v kouzelné krajině pod horou Ostaš. Věřte, že se tam budete cítit jako doma.

Olga Landová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Trochu zvířecí, trochu lidské a hodně laskavé příběhy, zaručeně vykouzlí úsměvy na tváři nejen dětem, ale i dospělým. Tuhle knížku pro vás autorka Olga Landová napsala pod křídly anděla, při troše štěstí na vás mrkne, až půjdete z Ostaše.

Knížku krásnými a veselými obrázky vyzdobil ilustrátor a výtvarník, autor několika večerníčků, Cyril Podolský.

Čtěte také

Olga Landová se narodila roku 1966 v Broumově, žije v Polici nad Metují. Profesí je sociální pracovnice, v osobním životě milovnice přírody, umění a cestování.

Absolvovala kurzy tvůrčího psaní u Reného Nekudy. V roce 2014 vyšla její prvotina Smutek se dědí v nakladatelství Bor, o dva roky později druhá sbírka povídek Ať hodí kamenem. Jako spoluautorka publikovala své povídky ve sbírkách Hakuna Matata (2016) a Povídky z druhé ruky (2018).
V roce 2019 vyšla v česko-polském projektu její dvoujazyčná sbírka povídek s názvem Vůně jasmínu a sbírka Na konci lásky v Nakladatelství ČAS.

V její próze i poezii hraje významnou úlohu příroda, krása jejího rodného kraje kolem Police nad Metují, krajiny skalních měst a stolových hor a zájem o osudy lidí, barevnost a rozmanitost života. Ne vždy veselým textům nechybí potřebná dávka soucítění a naděje, hravost a střípky humoru.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...