Sobotní Noční linka: Jak budete vzpomínat na Evu Pilarovou?

Vyrůstali jste na jejích písničkách? Jak Vás ovlivnily? Jaká je Vaše nejoblíbenější? Byli jste někdy na koncertě paní Evy nebo měli možnost se s ní setkat? Jak na ni vzpomínáte?

Dnes nad ránem zemřela v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích legendární zpěvačka Eva Pilarová. Bylo jí osmdesát let. V poslední době se potýkala s vážnými zdravotními problémy. Nejzávažnější bylo selhání ledvin, kterému nakonec podlehla.

Paní Eva zemřela v náručí svého manžela Jana Kolomazníka. Když bylo zřejmé, že svůj boj o život nevyhraje, dovolily řádové sestry, aby byl vzdor zákazu návštěv v posledních chvílích u ní.

Jejím prvním manželem byl v letech 1960 – 1964 hudebník Milan Pilar, který emigroval do Západního Německa a v roce 1973 zemřel, druhým pak v letech 1968 – 1971 zpěvák Jaromír Mayer. Z prvního manželství měla syna Milana.

Když dostala před lety nabídku vystoupit na rockovém trutnovském festivalu váhala. Co tam vůbec bude dělat? Jak ji přijmou mladí? Sklidila obrovský aplaus a semaforské písničky si s ní zpívali i mladí návštěvníci festivalu.

Eva Pilarová měla svérázný smysl pro humor, dávala šanci mladším kolegům, které zvala na své koncerty i ke spolupráci. A obdivuhodné bylo její pěvecké nasazení.

Jak na tuto hudební legendu, jejíž písně se staly evergreeny, budete vzpomínat vy? Vaše příběhy a vyprávění si rád poslechne moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.