Sobotní Noční linka: Dobrodružné výpravy do divočiny

17. srpen 2019

Kde podle vás končí civilizace a začíná divočina? Vzpomenete si na nějakou dobrodružnou výpravu za hranice městského komfortu do nepoznaného a "nebezpečného" světa? Ať už šlo o klučičí výpravu do stínadel nebo exotickou zkušenost zahraniční dovolené, určitě je o čem vyprávět. A můžeme vůbec ještě v dnešním světě někde najít divočinu?

Volání divočiny, román amerického spisovatele Jacka Londona se odehrává koncem 19. století v Kanadě během zlaté horečky na Klondiku. Divočina, džungle, dobrodružný svět vás ale může pohltit i dnes uprostřed civilizace například v městském podzemí nebo v opuštěné staré fabrice, ve starém domě, nebo v lese, který ještě nebyl úplně zničen kůrovcem.
Záleží jen na vaší představivosti a na tom, co považujete za normální. Jaké jsou ty vaše dobrodružné světy, do kterých občas podnikáte neohrožené výpravy? Jaké jsou vaše představy o divočině a zážitky z ní?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.