Sobotní Noční linka: Co vás naučila koronavirová doba?

25. duben 2020

Co všechno, co jste dříve nedělali, nebo na co jste zapomněli, jste začali dělat právě v době, po kterou žijeme s omezeními kvůli koronaviru? Co vás tato doba naučila?

Pandemie koronaviru rozhodně není příjemná a mnohým způsobila velké starosti. Vyčerpaní, ekonomické potíže, strach z nákazy své i svých bližních. Přinesla a v budoucnu ještě přinese určitě i nějaká pozitiva. Říká se, že všechno špatné je pro něco dobré.

A nejspíš to platí i pro současnou situaci. Nyní má sice každý spíš plnou hlavu starostí, které s sebou pandemie koronaviru přinesla, ale dřív nebo později, až se situace uklidní, určitě budou vidět i kladné stránky. Věřme, že tahle situace nás naučí i něco dobrého, třeba budeme aspoň určitou dobu dýchat čistější vzduch a příroda si odpočine, zjistíme kouzlo povídání si v rámci rodiny, vytáhneme dávno zapomenuté stolní hry, s partnerem jsme v rámci předcházení ponorce potrénovali vztahé komunikační dovednosti, naučili jsme se učit se s dětmi a díky omezení cestování do zahraničí možná znovu začneme objevovat krásy naší země.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová