Sobota voní v Hradci Králové dřevem a zvěřinovými hody. Na Den lesní techniky míří tisíce lidí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Městské lesy Hradec Králové pečují o přírodu v okolí krajské metropole

Meteorologové na druhý říjnový víkend slibují luxusní počasí a babí léto. Málokdo vydrží sedět doma. Městské lesy Hradec Králové chystají navíc tradiční akci - Den lesní techniky.

„Chceme ukázat veřejnosti, co les obnáší a kolik lidí kolem něj běhá. Propagujeme svou činnost nenásilnou formou,“ říká Ing. Aneta Bůžková, lesní pedagog Městských lesů Hradec Králové.

Pily v akci

Den lesní techniky loni zaznamenal návštěvnický rekord. Dorazilo až 10 000 lidí. Letos by se mohlo číslo ještě posunout.

Organizátoři totiž domluvili spolupráci s Festivalem dřeva. „Spojily se s námi Lesy České republiky a lidé uvidí soutěž v timbersportu. Je to taková dřevorubecká show. K tomu bude doprovodný program s řezbáři a další soutěže.“

Atrakcí můžete 12. října od 10 do 16 hodin vyzkoušet víc než dost. V akci bude harvestor a vyvářecí souprava, drtič klestu anebo štípačka palivového dřeva. Zjistíte, jak se vyrábí mulčovací kůra. Zajímavý bude i grejdr na stavbu a údržbu lesních cest. Představí se speciální lesní kolový traktor, kováři, rybáři, myslivci, včelaři a podobně.

Dřevorubec

Stánků by mělo být přes 30 včetně zvěřinového občerstvení. „Bude grilovaný divočák i guláš z dančího, rybí speciality, klobásy, salámy a další. Stanoviště s technikou a doprovodným programem leží po trase od skladu palivového dříví, tedy za psím útulkem v Malšovicích, k bufetu U Vlka,“ popisuje Ing. Aneta Bůžková. 

Čím se dopravit?

Nejlepší je vyrazit autobusem. Posílená hradecká městská doprava nasadí na linku číslo 9 velkokapacitní kloubové autobusy. Za parkování aut na odstavných plochách motoristé nově zaplatí.

Parkování automobily bude návštěvníkům umožněno na plochách
Spustit audio
autoři: Jakub Schmidt , baj

Odebírat podcast

Související