Snažím se pravidelně cvičit i jíst. Ale dortíky si neodpustím, směje se Česko-Slovenská Miss 2019

18. září 2019

Do studia Českého rozhlasu Hradec Králové dnes přišla nejkrásnější dívka Československa, která je shodou okolností z Královéhradeckého kraje, starosta Kostelce nad Orlicí František tady nedávno hovořil o tom, jak je na ni pyšný. Ano, Klára Vavrušková pochází z Kostelce nad Orlicí. 

Moc gratulujeme k úspěchu.
Děkuji moc.

Nejkrásnějšího muže ČR jsme tady měli docela nedávno, ale nejkrásnější žena Československa u nás ještě nebyla. Skutečně jste nadnárodní miss?
Ano, Československa. Pro ty, kteří tyto soutěže nesledují, tak jsem ještě vyhrála druhé místo, titul první vicemiss a tím pádem jedu na Miss Earth. Tedy Česká miss už jsem a teď pojedu na světovou soutěž. Ta bude na konci měsíce, 28. září. Poletím na Filipíny.

Klára Vavrušková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Co jste na to vůbec říkala. Čekala jste to?
Nečekala jsem to. Říkala jsem si, že bych mohla dát třeba druhé místo, což by pro mě byl úspěch. Alespoň to druhé místo nějakým způsobem urvat. A když přišlo celkový vítězství, tak to jsem tedy vůbec nečekala.

A vy jste ještě tedy také urvala ono druhé místo v České miss.
Ano. A potom jsem se stala celkovou československou vítězkou.

Mám rozjeté dvě dráhy, studijní i modelingovou. A doufám, že to dobře dopadne na obou frontách.
Klára Vavrušková, Česko-Slovenská Miss roku 2019

Jaké jste měla pocity, když oznámili vaše jméno?
Říkala jsem si, že budu ve stresu, ale ono už jen to být ve finále je úspěchem. A srdce mi ani nijak extrémně nebušilo, jako třeba na loňské miss. Jen jsem si přála, ať už je to za námi a byla jsem zvědavá, která holka vyhraje.

Čtěte také

Ať už to vyhlásí a řeknou výsledky.
Měli jsme už před tím několik generálek a nácviků. Soutěž se konala 25. srpna v Hudebním divadle Karlín v Praze.

Pojďme maličko představit, kdo je Klára Vavrušková? Já jsem o vás našel jen, že jste z Kostelce nad Orlicí.
Ano, jsem z Kostelce nad Orlicí, v roce 2018 jsem maturovala. A právě studuji v Hradci Králové na Univerzitě biologii a chemii na Přírodovědecké fakultě. Vždycky se mi tyto obory líbily. Takže se jim ráda věnuji. Provází mne životem dál.

Klára Vavrušková, Česko-Slovenská Miss roku 2019

V Kostelci nad Orlicí jste tedy prožila dětství?
Já jsem se narodila v porodnici v Rychnově nad Kněžnou, ale v Kostelci jsem strávila prakticky celý dosavadní život. První dva roky tedy ve Lhotách u Potštejna, ale v Kostelci mám kamarády, chodila jsem tam na základní školu. Ano, tam jsem strávila celé mé dětství.

Klára Vavrušková, Česko-Slovenská Miss roku 2019

Co vás bavilo jako malou holku? Chtěla jste být princezna?
Já jsem chodila asi 11 let na balet. A vždy jsem měla ráda sport. Ve škole jsme hráli třeba volejbal či fotbal.

A zkušenosti s modelingem přišly až teď nebo vás to zajímalo už dříve?
Ve svých 14 letech jsem se dostala na svou první přehlídku a potom jsem v tom pokračovala dál. A teď jsem se přihlásila do soutěže a vyšlo to.

Přihlásila jste se sama do soutěže Česko-Slovenská Miss roku 2019 nebo vás někdo navedl?
Do soutěže jsem se přihlásila sama. Ale hodně lidí mi říkalo, ať to zkusím. Tak jsem si řekla, že člověk za to nic nedá a šla jsem do toho.

Čtěte také

Co to vůbec všechno obnáší zúčastnit se takové soutěže?
Musíte tomu věnovat hodně času, protože jste hodně časově vytížení. Ale jsou to zážitky na celý život, bylo to super.

Konkurence byla velká? Protože nejdřív asi musíte projít nějakými výběrovými základními koly.
Konkurence byla určitě veliká. Měli jsme casting a semifinále. Tam potom byly vybírány vyloženě finalistky, nás šest z Česka. Takže to byla taková delší cesta.

Připravovala jste se nějak na soutěž? Jestli jste třeba víc cvičila a méně jedla?
Snažila jsem se pravidelně cvičit a pravidelně jíst. Ale znáte to. Já si tedy jídlo moc neodpustím, dortíčky a takové věci si neodpustím. Ale musela jsem se trošku snažit a ty chutě potlačit.

Klára Vavrušková, Česko-Slovenská Miss roku 2019

Finálový večer se vysílal v televizi přímým přenosem. Z toho jste neměla strach?
Já jsem byla pořád v klidu, všechno bylo dobré. Ale jakmile jsme měli začít, tak už na mě padl stres. Vyjít před všechny ty lidi, byl plný Karlín, všichni na vás koukají v televizi. Ale naštěstí to potom nebylo tak hrozné. Nejhorší byl první výstup, kdy jsme pořádně nevěděly, co nás čeká. Vím, že jsme měly sledovat červená světýlka na kameře. Ale potom už při dalších a dalších vstupech to bylo jen lepší a lepší. Finále, ono vyhlášení výsledků, už bylo fajn.

Čtěte také

A teď tedy pojedete na Filipíny a budete nás reprezentovat v soutěži Miss Earth. Těšíte se?
Těším se, ale zároveň se trošičku bojím. Nevím, co mě tam pořádně čeká. Ale bude to nová výzva a nová zkušenost. Takže na to se těším.

Jednu světovou krásku už máme, všichni známe Taťánu Kuchařovou, která se stala Miss World. Takže jsou dvě tyto soutěže?
Je jich víc. Tady jste vybral konkrétně Miss World a Miss Earth. Ale vítězka České miss letí například na Miss Universe. A potom ještě existují další soutěže jako třeba Grant International a tak podobně.

Kolik vám bylo let, když Taťána Kuchařová vyhrála Miss World?
V té době mi bylo šest, sedm let. (smích) Ale ona není jediná. V roce 2012 ještě vyhrála právě Miss Earth Tereza Fajksová.

Klára Vavrušková, Česko-Slovenská Miss roku 2019

Takže máme už dvě světové královny krásy.
Ano, přesně tak.

Bylo by hezké, kdybychom měli třetí, ne? Máte takové ambice?
Budu se na soutěži snažit předvést to nejlepší, co ve mně je. A uvidíme, jak to na porotu zapůsobí.

A vaše další plány do budoucna? Protože profesní život v modelingu u žen není zase tak dlouhý. Takže v budoucnosti se chcete věnovat přírodovědě, kterou studujete?
Uvidíme, já se škole nadále věnuji a chtěla bych se jí dál věnovat. Ale zároveň se chci věnovat i modelingu. Uvidíme, co mi život přinese. Mám teď rozjeté dvě dráhy, studijní i modelingovou a uvidíme, jak to dopadne. Ale doufám, že dobře v obou sférách.

Jakub Schmidt a Klára Vavrušková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

My vám přejeme, aby to ve všech těch sférách dopadlo dobře. Ať to na Filipínách dobře dopadne a přivezete nám ukázat korunku Světové královny krásy, což by bylo velmi příjemné. Ale když to nevyjde, nebudeme z toho smutní, protože vy jste už novodobou Miss Česko-Slovenska.
Také moc děkuji a přeji hezký den. Na shledanou.

autoři: Jakub Schmidt , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.