Smích je lék i pro zdravého! Přenos z Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují

15. září 2023

Nové Město nad Metují na Náchodsku hostí 45. ročník Festivalu české filmové komedie. Potrvá do pátku 15. září a nabízí 11 soutěžních snímků, nesoutěžní filmy i řadu koncertů.  

Na pátek 15. září připravil Český rozhlas Hradec Králové od 9:04 do 12:00 dopolední přímý přenos z festivalového dění. Od mikrofonu se na vás těší Lada Klokočníková.

Čtěte také

Moderátorem letošního festivalu je opět Michal Jančařík. Při otázce, po kolikáté je již na tomto pódiu v Kině 70 v Novém Městě nad Metují, se jen usmívá. „To nikdo neví. Možná budeme mít příští rok kulaté výročí, že bych tady byl podvacáté. Tak nějak to bude.“

Zároveň říká, že čím je starší, tím větší trému před diváky má. „Když jsem byl mladý, tak mi to bylo všechno tak nějak plus mínus jedno. Ale tak to teď už není. Tréma roste.

DIVÁCKÁ CENA - NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2023

Jedinečností novoměstského festivalu komedie zůstává divácká cena - Novoměstský hrnec smíchu.

Cenu získá film, kterým se diváci při soutěžní přehlídce nejvíce prosmějí. Tento čas měří "SMÍCHOMĚŘIČI", kteří jsou rozmístěni mezi diváky a měří prosmátý čas. Ten pak podílem na délku filmu určí % smíchu.

45. festival filmové a televizní komedie Nové Město nad Metují je soutěžní přehlídka českých filmových komedií dokončených v období od konání posledního ročníku festivalu. Ceny uděluje odborná porota složená z osobností české kinematografie, diváckou cenu Novoměstský hrnec smíchu určují sami diváci - při soutěžních projekcích je měřen jejich smích.

Celý přenos si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související