Silvestrovské povídání o někdy docela veselém a občas až nebezpečném hereckém životě

2. leden 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Silvestrovské povídání o někdy docela veselém a občas až nebezpečném hereckém životě

Silvestrovské setkání s herci Kamilou Sedlárovou, Jiřím Zapletalem a dvěma Jany Sklenářem a Vápeníkem. Co spolehlivě na jevišti odrovná Jana Vápeníka, proč Jiří Zapletal pořád vymýšlí nové a nové gagy, co ukazoval v zákulisí Kamile Sedlárové Marcel Rošetzký, ale i o muzice a divadelní kapele Mastix, o tom všem bude setkání na ‚jedničce', hned vedle jeviště Klicperova divadla v Hradci Králové.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové je respektovanou profesionální činoherní scénou. V roce 2015 oslavilo 130. výročí svého založení. Profesionální soubor zde působí od roku 1949, největších úspěchů pak divadlo dosáhlo po roce 1989.

Čtyřikrát získalo ocenění Divadlo roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfréda Radoka.

Pořádá dva divácky atraktivní divadelní festivaly - Čekání na Václava a Divadlo evropských regionů.

Ve foyer divadla najdete Galerii U Klicperů, která pro každou divadelní sezonu připravuje sérii výstav malířů, grafiků i sochařů.

Soubor divadla působí na čtyřech scénách - hlavní scéna má kapacitu 400 míst, Studio Beseda 130 míst, komorní scéna V podkroví 50 míst a letní scéna 300 míst.

Silvestrovské povídání o někdy docela veselém a občas až nebezpečném hereckém životě

Klicperovo divadlo se těší stálé přízni svých diváků nejen na domovské scéně. Svou dramaturgií je zaměřené na širokou diváckou obec. Je častým hostem prestižních festivalů v České republice i v zahraničí, kde reprezentuje českou divadelní kulturu.

V letošní divadelní sezoně umělecký soubor nastuduje sedm premiér.

Hlavní scéna i Studio Beseda jsou plně bezbariérové, pro sluchově postižené je v hracích prostorách instalována indukční smyčka.

Silvestr v Klicperáku uslyšíte na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové v sobotu 31. prosince 2016 krátce po 14. hodině.

Příjemný poslech!

autoři: Tomáš Peterka , luc
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.