Silný vítr v kraji lámal stromy a poškodil auta. V Náchodě hasiči pomáhali s odčerpáváním vody

Silný vítr doprovázený deštěm v Královéhradeckém kraji včera odpoledne lámal stromy. V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové zlomil dva stromy, které poškodily zaparkovaná auta. Událost se obešla bez zranění. V Náchodě na parkovišti u obytného domu se po dešti vytvořila laguna, kterou hasiči odčerpali. 

Jednotky hasičů zasahovaly zejména v oblastech Hradce Králové, Jaroměře, Dvora Králové nad Labem a Nového Města nad Metují.

V souvislosti s bouřkou a silným větrem poskytli hasiči technickou pomoc:

Na Hradecku odstraňovali profesionální a dobrovolní hasiči spadané stromy nebo jejich části z komunikací u Hlušic, Nechanic - část Tůně, v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové, Hradci Králové, Předměřicích nad Labem, Lochenicích, Kosicích, Holohlavech, Smiřicích. Čerpání vody ze sklepa chatky v třebechovické části Štěnkov zajistila místní jednotka.

Technická pomoc hasičů - Nechanice

Na Náchodsku odstraňovali profesionální a dobrovolní hasiči spadané stromy nebo jejich části z komunikací u Jaroměře, Nového Města nad Metují - část Spy, Jestřebí, Nový Ples, Velichovky - Hustířany, Jaroměř - Starý Ples, Mezilesí, Česká Skalice - Zlíč, Náchod. Čerpání vodní laguny z parkoviště v ulici Pražská zajistili profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda.

Na Rychnovsku odstraňovali profesionální a dobrovolní hasiči spadané stromy nebo jejich části z komunikací u Dobrušky, Dobrušky - část Běstviny a Skuhrova nad Bělou - části Svinná.

Technická pomoc hasičů - Náchod

Na Trutnovsku odstraňovali profesionální a dobrovolní hasiči spadané stromy nebo jejich části z komunikací u Vlčkovic v Podkrkonoší - část Horní Vlčkovice, Třebihošti, Trutnova - Úpická ul. Ve Dvoře Králové nad Labem v ul. 5. května poškodil padlý strom i lampu veřejného osvětlení.

Technická pomoc hasičů - Dvůr Králové nad Labem
Spustit audio
autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje