Scénáristka Martina Komárková: Žijte si co nejklidnější životy a plňte si alespoň některá svá přání

9. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Inspirující místo v jičínském paláci a Martina Komárková

Scénáristka, spisovatelka a učitelka Martina Komárková ze Železnice na Jičínsku všem vzkazuje: „Tvorba je fajn, ale důležitý je život, jaký žijeme. Tak vám všem přeju, abyste žili co nejklidnější životy a plnili si alespoň některá přání a aby, pokud možno, všechno dobře dopadlo!"

Spolupráce na životopisném scénáři o Boženě Němcové byla pro Martinu velkou výzvou

Spisovatelka, básnířka, scénáristka a učitelka Martina Komárková se narodila se v roce 1963 v Praze. Vystudovala bohemistiku na FFUK. Pracovala mj. jako redaktorka nakladatelství Panorama, novinářka a ředitelka kulturního domu v Jičíně. Je autorkou knížek pro děti např. O pastelce bez barvy, i scénářů k večerníčkům. Psala scénáře k nekonečnému seriálu Ulice, je spoluautorkou scénáře k životopisnému televiznímu filmu ČT „Božena" o zřejmě nejznámější české spisovatelce Boženě Němcové. Od roku 2017 vyučuje na ZUŠ Jičín literárně dramatický obor a tvůrčí psaní. Pro školu napsala scénáře k muzikálům „Eliška Kateřina Smiřická" a „Stvoření světa".

Spustit audio

Související