S vařečkou na cestách - po stopách Českých královen. Hradecké čokoládové dortíky

Každou prázdninovou sobotu jsme se vydávali po stopách českých královen - a dnes naše putování uzavřeme. Co jsme si nechali jako poslední zastavení? Kam se podíváme?

Do města, které používá znak v současné ustálené podobě s následujícím heraldickým blazonem: „Červený štít s vlevo hledícím stříbrným dvouocasým lvem se zlatou korunou, zlatým jazykem a zlatými zuby a drápy, který drží v předních tlapách zlaté písmeno G.“

Tentokrát jsme si prošli město ležící na soutoku Labe s Orlicí - Hradec Králové

Kdo a komu toto město věnoval i to jak vznikl název města - nám řekla koordinátorka cestovního ruchu cestovního ruchu z Magistrátu města paní Iva Simonová, která nám také poradila, co bychom rozhodně neměli vynechat, pokud si budeme chtít Hradec Králové prohlédnout.

S vařečkou na cestách - po stopách Českých královen. Vaříme v Hradci Králové

A když jsme si město prošli - zašli jsme si do hotelu U Královny Elišky, kde na nás čekal kuchař Jan Hladný - ten nám nabídl - kachní játra s jablky, rajčatovou polévku, kuřecí prsa s kroupovým rizotem, těstoviny s rajčaty a pochutnali jsme si na dobrotě, kterou znali už naši předkové - ochutnali jsme hradecké dortíčky.

Líbí se vám naše nabídka? Pak přijměte naše pozvání. Na výlet i ke stolu vás zve Zdena Kabourková.

Hradečtí měšťané měli jaksepatří mlsné jazýčky

To zajisté věděla i paní Anuše Kejřová, majitelka hradecké kuchařské školy, provozované už koncem 19. století. Vymyslela recept na miniaturní dortíčky, které by se nemusela stydět předložit ani „hradecké“ královně Elišce Rejčce (13. a 14. století), pokud by ovšem měly obě dámy šanci se setkat. Nechali jsme se inspirovat, a také naše minidortíky stojí za to.

S vařečkou na cestách - po stopách Českých královen. Vaříme v Hradci Králové

Hradecké čokoládové dortíky

Suroviny:
4 vejce
10 dkg másla
5 dkg rostlinného tuku
15 dkg moučkového cukru
15 dkg hrubé mouky
12 dkg strouhané čokolády
lžička jemně strouhané citrónové kůry
pikantní zavařenina
loupané mandle
na polevu: tmavá čokoláda
33% šlehačka
rum

Žloutky s tukem, cukrem a citrónovou kůrou utřete do zhoustnutí. Pak postupně po lžicích přidávejte do žloutkového krému další ingredience - čokoládu, pevný sníh ušlehaný ze čtyř bílků spolu se špetkou soli a hrubou mouku. Těsto nalijte na dobře vymazaný a moukou vysypaný plech s vyššími okraji a upečte v mírně vyhřáté troubě. Z vychladlého plátu vykrajujte koblihovým kroužkem malé dortíky, které potřete pikantní zavařeninou (šípkovou, angreštovou, rybízovou apod.) a nakonec polijte hustou čokoládovou polevou. Tu připravíte, když do kotlíku rozlámete tabulku tmavé čokolády na vaření, přidáte dvě lžíce rumu a kelímek šlehačky a za stálého míchání ohřejete ve vodní lázni.

Do ještě vlažné polevy na povrchu dortíků urovnejte bílé mandličky. A ještě bonus navrch: těsto, které nám zbude po vykrájení dortíků, rozdrobte, zakropte rumem nebo griotkou a zředěnou pikantní zavařeninou, promíchejte a směs upěchujte do nádoby s rovným dnem, vyloženým pečicím papírem. Zatěžkejte, dejte vychladit a druhý den krájejte podlouhlé řezy a ozdobte je šlehačkou.

autor: Zdeňka Kabourková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...