S prázdninami začaly i dětské tábory. Na jeden, jako vystřižený z divokého západu, vás vezmeme

9. červenec 2020 10:13

Letní dětské tábory začaly spolu s prázdninami. Kvůli koronavirové pandemii je sice nutná určitá opatrnost, jak ale přímo na jednom dětském táboře na Trutnovsku zjistila reportérka Jana Házová, děti ani jejich vedoucí to nijak neomezuje. 

Dnešní odpolední program začal na táboře příchodem bílého muže, který se chce naučit žít mezi indiány. A právě o tom teď indiáni rozhodují ve svém obrovském stanu.

Čtěte také

„Máme tady různé aktivity. A dnes jsme měli hru, o které jsem ani netušil, že ji vymysleli indiáni. Je to lakros," říká osmiletý Teodor.

Můžeme říci, že táboru velí Josef Khol mladší. A pro letošní rok byli jako téma letního tábora zvoleni indiáni. A děti se tu dozvědí i o jejich zajímavém způsobu života.

„Snažíme se ukazovat dávné techniky, které indiáni používali. Ať už to jsou nějaké indiánské dovednosti, sporty, tradice, rituály. Proto zde máme také postaveny stany teepee a totemy."

Každý tábor musí mít svého hlavního vedoucího. A právě toho tu dělá Josef Khol.
„Už to dělám asi třicet let. Jsme tu uprostřed přírody a bez televize a mobilních telefonů. Máme jen jeden telefon stále na pohotovosti pro případ, že by se něco stalo. Aby měli také rodiče zajištěno, že se k nám kdykoliv dovolají."

Čtěte také

Vzhledem ke koronaviru a bezpečnostním opatřením nebylo do poslední chvíle jasné, jestli se letní dětské tábory letos vůbec uskuteční. Teď tedy probíhají, je na nich nějaké omezení oproti minulým rokům?

„Omezení nejsou v tuto chvíli zase až tak drastická, jak jsme si původně mysleli. Že třeba budeme muset například zmenšovat kapacitu tábora nebo že se děti nebudou moci vůbec potkávat. Pro nás je to teď, když už jsou tábory povoleny, klasický tábor. Jediná výjimka nastala při přijímání dětí a byli jsme nuceni zrušit veškeré návštěvy," dodává Josef Kohl.

Letní tábor ve Vlčkovicích v Podkrkonoší s letošní indiánskou tématikou trvá pro každý turnus zhruba dva týdny. Celkem se tu za prázdniny vystřídá více jak 200 dětí.

autoři: Jana Házová , baj
Spustit audio

Související