Rozjela se hlavní lyžařská sezóna. V Krkonoších jsou upravené desítky kilometrů tratí

18. prosinec 2017 10:00

Na českých i moravských horách naplno začala lyžařská sezóna. V některých skiareálech se během víkendu lyžovalo poprvé, jinde přibyly k dříve otevřeným vlekům a sjezdovkám další - provozovatelům totiž přeje počasí. V Krkonoších mají lyžaři momentálně k dispozici několik desítek kilometrů sjezdovek - kromě Špindlerova Mlýna třeba ve SkiResortu Černá hora-Pec nebo Mladých Bukách. 

„Není to ani tvrdé, ani to není měkké. A lidí akorát zatím. Takže jsem spokojená." „Lyžování super. Počasí úplně ideální." Denisa a Marek přijeli, podobně jako stovky dalších lidí, lyžovat na Černou horu. Jezdit mohli na zhruba dvaceti kilometrech sjezdovek, to je polovina toho, co Skiresort Černá hora - Pec nabízí v ideálním případě.

„Jsou otevřené areály Černá hora, Pec pod Sněžkou a Černý důl. V minulých dnech sněžilo a v tuto chvíli je na sjezdovkách 50 až 80 centimetrů sněhu," říká mluvčí skiresortu Zina Plchová.

Podle ní sezóna naplno začala i pro běžkaře. „Na vrcholu Černé hory, okolo Světlé hory a také nad Pecí pod Sněžkou je otevřeno zhruba 45 kilometrů běžeckých tratí."

Lyžování na Bukové hoře

V Mladých Bukách zatím tratě pro běžkaře neupravují, provoz na sjezdovkách už ale zahájili - v pátek večerním lyžováním.

„Na té sjezdovce, která je v provozu, je zhruba nějakých 40 až 65 centimetrů sněhu," dodává ředitelka Ski areálu Mladé Buky Kateřina Pilařová.

Nedaleko přitom hučí sněhové dělo, které zasněžuje další sjezdovku.

„Protože na příští víkend bychom chtěli spustit Rozárku, jak sjezdovku, tak i vlek. Plus celé dětské hřiště. A postupně budeme dosněžňovat potom lanovou dráhu," doplňuje Kateřina Pilařová

Podobné je to i v dalších krkonošských skiareálech. Ve Špindlerově Mlýně se jezdí na obou hlavních sjezdovkách, tedy v Hornách Mísečkách - Medvědíně i ve Svatém Petru, ze čtrnácti kilometrů je upravená necelá polovina.

V Harrachově se od pátku lyžuje na dva kilometry dlouhé červené sjezdovce, ty dalších chtějí zprovoznit od 22. prosince.

Spustit audio

Související