Rozhledna z větrné elektrárny, předpověď počasí za pandemie a návštěvy v nemocnicích. NEJ reportáže

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nový Hrádek otevřel turistické informační centrum u rozhledny vybudované z tubusu větrné elektrárny

Každý týden pro vás v Českém rozhlase Hradec Králové připravujeme aktuality a zajímavosti ze společenského i kulturního života v Královéhradeckém kraji. Které reportáže vzbudily na sociálních sítích za posledních sedm dní největší pozornost? Tady jsou pěkně pohromadě. To nejlepší na našem webu.

Čtěte také

Rozhledna na vrchu Šibeník nedaleko Nového Hrádku na Náchodsku se může pochlubit zápisem v české knize rekordů. Jde o první podobnou stavbu, která vznikla z větrné elektrárny.

Kromě pohledu z vyhlídkové plošiny mohou návštěvníci nově využít i služby turistického infocentra. To je s rozhlednou propojené, vzniklo z bývalé trafostanice. Teď se v něm lidé najdou třeba i červená křesla ze 70. let minulého století.

Návštěvnické centrum v Novém Hrádku na Náchodsku je v hlavní turistické sezóně otevřené do října každý den od 10:00 do 17:00 hodin.

Čtěte také

Pokračuje jaro, jsme za polovinou května, a to je vždy takový krásný mezičas, kdy se v Českém rozhlase Hradec Králové potkáváme s klimatoložkou Stanislavou Kliegrovou, vedoucí meteorologie a klimatologie hradecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

"Zima byla povedená. V Hradci Králové jsme naměřili 35 dní se sněhovou pokrývkou. Předloňskou zimu nebyl takový ani jeden. A není žádný výrazný signál o nadprůměrném nebo podprůměrném létě. Ani co se týče srážek ani co se týče teploty," říká Stanislava Kliegrová.

Čtěte také

V nemocnicích v celém Královéhradeckém kraji přestal o víkendu platit zákaz návštěv. Rodinní příslušníci a přátelé tak znovu za dodržení určitých podmínek a pravidel mohou vyrazit potěšit své blízké. Před vstupem na Ortopedické oddělení nemocnice v Náchodě se ale zatím žádné dlouhé fronty návštěvníků netvořily.

Většina pacientů se na ortopedickém oddělení náchodské nemocnice zdrží pár dnů a případnou absenci návštěv by asi vydržela bez újmy. Pro Radka z Jaroměře jsou ale přátelé a blízcí vítaným zpestřením. „Ležím tady už pátý týden, tak je moc dobře, že už někdo může přijít. Kontakt s lidmi je moc důležitý."

Pravidla pro návštěvy v jednotlivých nemocnicích se mohou mírně lišit a najít je můžete na webových stránkách samotných zdravotnických zařízení.

autor: baj
Spustit audio

Související