Role paškálu při velikonoční vigilii, Světové muzeum Biblí v Jablunkově a stravování jako v Zambii

26. březen 2016

Pořekadlo „vzít si někoho na paškál“ je známé. Co to ale paškál je a že hraje velkou roli při velikonoční vigilii na Bílou sobotu, povíme v Mezi nebem a zemí v sobotu 26.3. Mapy, atlasy, historické přehledy, hudební nástroje nebo fotografie i to je – kromě exponátů Biblí a křesťanské literatury – k vidění ve Světovém muzeu Biblí v Jablunkově.

Jaké to je stravovat se jeden den jako chudý obyvatel Zambie? To zjišťují zájemci během března v rámci projektu Salesiánské Asociace Dona Boska. A velikonoční zamyšlení bude tentokrát od katolické teoložky Lucie Kolářové.

autoři: Romana Kubicová , dkf , Martina Pelcová , Adam Šindelář , Magdaléna Trusinová , Lucie Kolářová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.