Rokytnice chystá opravy chodníků a parkovišť v centru města

24. září 2010

Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku připravuje na rok 2006 rekonstrukci chodníků, parkovišť a další úpravy v centru města, které by měly zlepšit prostředí v tomto horském středisku. Radnice s projektem nazvaným Rokytnice - vstupní brána Orlických hor nyní uspěla s žádostí o prostředky z evropského fondu Phare, řekl ČTK místostarosta Petr Hudousek. "Náklady jsou vyčísleny na zhruba 20 milionů korun, 75 procent získáme z evropských fondů a státního rozpočtu, zbývající část musíme zajistit sami. Již máme předjednaný úvěr," dodal Hudousek.

Kromě oprav chodníků, parkovišť mezi železničním nádražím a náměstím projekt plánuje také zlepšení podoby autobusového nádraží a opravu 100 let staré nádražní budovy. "Chceme turistům, kteří přijedou vlakem či autobusem do Orlických hor, nabídnout kulturnější prostředí. Zatím je to neuspořádané a ve špatných podmínkách," řekl místostarosta.
Rokytnická radnice pracovala na přípravě projektu od roku 2004, v letošním roce chce vybrat stavební firmu a dokončit prováděcí dokumentaci, aby bylo možné v roce 2006 zahájit stavební práce. Horské středisko Rokytnice má zhruba 2350 obyvatel a jeho roční rozpočet se pohybuje kolem 50 milionů korun. Podle Hudouska by bez peněz z Evropské unie Rokytnice nemohla o podobně nákladné rekonstrukci uvažovat.

Logo
Spustit audio