Rok 1976: Zvítězili Karel Gott a Naďa Urbánková

26. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudba (ilustrační foto)

V roce 1976 v anketě Zlatý slavík zvítězili Karel Gott a Naďa Urbánková.

Spolu s anketou Zlatý Slavík byla v roce 1976 vypsána také anketa Bílá vrána, kde odborná porota vybírala tvůrčí počin, jenž ovlivnil naši populární hudbu. Tuto cenu získal Ivan Mládek, který v tomto roce dostal i Cenu Melodie.

Třináctého Zlatého slavíka obdržel Karel Gott a je opět nejpopulárnějším zpěvákem Československa. Není populární jenom u nás, ale i v zemích směrem na východ i na západ od nás.

Nejpopulárnější zpěvačkou se za rok 1976 stala po páté za sebou Naďa Urbánková. Nejen, že pět Zlatých slavíků žádná jiná zpěvačka, a kromě Karla Gotta, ani další zpěvák nemá, ale ještě k tomu ho získala rekordních pět let za sebou. Zápis do knihy Slavičích rekordů.

Výsledky ankety Zlatý slavík 1975 (repre foto)
autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...