Rok 1971: Zvítězili Karel Gott a Eva Pilarová

15. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudba (ilustrační foto)

V roce 1971 v anketě Zlatý slavík zvítězili Karel Gott a Eva Pilarová.

Svět v roce 1971: 12. října měla na Newyorské Broadwai premiéru Rocková opera Jesus Christ Superstar.

V roce 1971 zemřeli např. módní návrhářka Coco Chanel nebo textař, komik, humorista, člen divadla Semafor Jiří Grossmann. 

Oproti roku 1970 se opět udílel Slavík a to, jak zpěvačkám, tak zpěvákům. Obě dvě kategorie jsou tedy zpět. Celkem se na hlasovacích lístcích objevilo 102 jmen zpěváků a 80 zpěvaček. Podle nových, normalizačních pravidel byla z ankety zcela eliminována Marta Kubišová. Zlatou slavicí se stává potřetí Eva Pilarová.

V roce 1971 zemřeli např. módní návrhářka Coco Chanel nebo textař, komik, humorista, člen divadla Semafor Jiří Grossmann. Zlatým slavíkem roku je po osmé v historii Karel Gott. Na podzim mu vychází u Supraphonu první audiokazeta s výběrem jeho největších hitů, a i tím se Karel opět zapsal do historie.

Titulní strana Mladý svět 1971 (repre foto)
autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová