Robotí fotbálek, šlapadlo na absolutno nebo telefonát s Karlem Čapkem. To je Dračí Továrna na utopii

25. listopad 2021

Hradecké Divadlo Drak zve do svého divadelního Labyrintu rodiny s dětmi k návštěvě nové interaktivní výstavy s názvem Továrna na utopii. Výstava se věnuje utopickým motivům v díle Karla Čapka a volně navazuje na autorskou inscenaci Divadla Drak R.U.R 2.0, která vznikla u příležitosti výročí uvedení legendárního Čapkova dramatu R.U.R. před 100 lety v Hradci Králové.

Továrna na utopii hravou formou dětem přiblíží dílo Karla Čapka a bavit to bude i dospělé návštěvníky. Redaktorku Romanu Joudalovou výstavou provedli její autoři Tomáš Jarkovský a Tereza Vašíčková.

Výstava Továrna na utopii v Labyrintu Divadla Drak bude otevřena každý víkend, o prázdninách a svátcích od 10 do 17 hodin a nabízí také atraktivní doprovodný program.

Neděle s Karlem aneb O touze psát

Na neděli 28. listopadu můžete děti od 8 let přihlásit od 14 hodin na další speciální tvůrčí dílnu s názvem Neděle s Karlem, tentokrát na téma tvůrčí psaní.

Čtěte také

Autorská interaktivní výstava Továrna na Utopii v Labyrintu Divadla Drak už netrpělivě čeká na své objevitele, tak ji navštivte spolu s Karlem!

Neděle s Karlem je série doprovodných programů k výstavě Továrna na Utopii. Přidat se mohou malí i velcí průzkumníci, děti i dospěláci, tvůrčí duše i badatelé, kteří chtějí vědět a vyzkoušet si něco víc.

Program Neděle s Karlem:
14:00 Ilona Machová - Zamilovaný rebel Karel Čapek. Studentská léta Karla Čapka v Hradci Králové: první lásky, dobré známky, malé rebelie a literární počátky. Skvělá přednáška o tom, že i slavní spisovatelé musejí přežít pubertu.
15:30 Čtení z vybraných textů Karla Čapka (číst budou herci Divadla Drak)
16:00 Tvůrčí dílna o psaní
Prosíme, rezervujte si své místo přes HKpoint.

Těší se na Vás v Labyrintu Divadla Drak!

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová