Řidiči musí v létě počítat v Královéhradeckém kraji s mnoha dopravními komplikacemi na silnicích

17. červen 2021 08:57

Na řidiče v Královéhradeckém kraji čeká přes prázdniny řada omezení silničního provozu. Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic v červenci například zahájí opravu povrchu silnice poblíž Fakultní nemocnice Hradec Králové. A kraj jen v tomto roce zahájí 22 nových staveb. 

Čtěte také

„Silniční stavby budou v Královéhradeckém kraji probíhat jak za úplné uzavírky, tak částečně, za kyvadlového provozu," říká tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Dan Lechmann.

Řidiči budou muset například na Hradecku do konce září počítat s objížďkou na silnici mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou.
„Kde stavební práce probíhají za plné uzavírky. Doprava je zde řízena po objízdné trase."

Za úplné uzavírky také potrvá až do října silniční stavba na úseku z Jaroměře do Nového Města nad Metují. A na Trutnovsku čekají na řidiče dopravní omezení na hlavním tahu do Pece pod Sněžkou, zde se totiž opravují mosty přes řeku Úpu.

Čtěte také

Od začátku letních prázdnin pak na Královéhradecku začnou další opravy silnic.
„Od července se budou muset řidiči připravit na uzavírku na silnici mezi Malšovou Lhotou a Hradcem Králové, kde proběhne druhá etapa opravy komunikace za úplné uzavírky."

Dojde také k úplné uzavírce silnice mezi Albrechticemi nad Orlicí a hranicí s Pardubickým krajem.
„Proběhne také oprava silnice z Libáně přes Dětenice, Osenice až do Rokytňan, která se uskuteční za úplné uzavírky. Připraveny jsou objízdné trasy."

Od začátku letních prázdnin se budou muset řidiči vypořádat i s opravou povrchu silnice na městském okruhu v ulici Sokolská poblíž Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Čtěte také

„Jedná se o kilometr dlouhý úsek mezi čerpací stanicí OMV a křižovatkou mezi Sokolskou ulicí a Rašínovou třídou. Tedy jde o křižovatku silnic první třídy číslo 31 a 37 ve směru na Pardubice," doplňuje informace tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Na most U Soutoku v Hradci Králové se také dočasně po dobu prvních dvou měsíců stavby přesunou obě autobusové zastávky u fakultní nemocnice.
„Bezbariérová přístupová trasa bude zajištěna po stávající stezce pro chodce pod mostem U Soutoku. Autobusová zastávka Heyrovského bude dočasně v obou směrech při frézování a pokládce povrchu uzavřena."

Po dobu opravy bude v každém směru průjezdný vždy jeden jízdní pruh a řidiči zde musí počítat s omezením provozu až do října.

Spustit audio

Související