Řepa z převráceného kamionu zasypala v noci městský okruh v Hradci Králové

17. listopad 2020 09:27

Krátce po půl sedmé večer byli profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vysláni k dopravní nehodě nákladního vozidla, které se v křižovatce převrátilo, vysypal se z něj přitom celý náklad řepy. Nehoda se stala v křížení městského okruhu s ulicí Víta Nejedlého.

Podle prvotního oznámení měl být v kabině vozidla uvězněn řidič, ten byl ale už při příjezdu jednotky na místo události mimo havarované auto. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc, následně si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Čtěte také

Dále jednotka zabezpečila místo události, velitel zásahu se spojil s majitelem, který zajistil čelní nakladač a náhradní vozidlo pro překládku převáženého nákladu.

Z havarovaného vozidla navíc uniklo větší množství hydraulického oleje, který jednotka zasypala sorbentem a zabránila jeho úniku do kanalizace. Místo bylo pro ostatní vozidla s opatrností průjezdné, dopravu řídili policisté. Ti také zjišťují okolnosti dopravní nehody.

Havarovaný nákladní vůz postavily na kola jeřáby specializované firmy, hasiči se poté postarali o likvidaci uniklých náplní.

Řepa z převráceného kamionu zasypala městský okruh v Hradci Králové

Jednotka také provedla ve spolupráci se zástupci správce komunikace nezbytný úklid vozovky, místo bylo ještě dodatečně označeno dopravním značením.

Při nehodě byl poškozen jeden ze semaforů, přijeli jej zkontrolovat pracovníci technických služeb. Hasiči ukončili zásah kolem 21:30 hodin a vrátili se zpět na základnu.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související