Rekonstrukce parkoviště a chodníků u budovy jičínského městského úřadu má zpoždění. Proč?

21. říjen 2018 10:40

Rekonstrukci parkoviště a chodníků u budovy městského úřadu zvané Aris v Jičíně dokončí firma později. Konkrétně o dva týdny. Konečný termín se posunul už po několikáté. Důvodem jsou technické problémy. Celkové náklady se dostaly téměř 11 milionů korun. Parkovací plocha bude podstatně větší a zpevněná. 

Cyklisté se v Jičíně dočkají dostavby a propojení cyklostezek. Městu se podařilo získat dotace

Cykloturistika patří ke zdravému životnímu stylu (ilustrační foto)

Dostavba a očekávané propojení cyklostezek čekají na cyklisty v Jičíně. Městu se podařilo získat potřebné peníze na projekty a realizace od Královéhradeckého kraje. Vybudován bude také zcela nový cyklopřechod v části Popovice. 

„My sice posouváme už po několikáté termín dokončení, ale chtěl bych říct, že na té zakázce byly jednotlivé mezníky, do kdy musí být ty části hotovy. A v souhrnu opravdu měla celá akce skončit 15. října," tvrdí místostarosta Jičína Petr Hamáček ze Sdružení pro Jičín.

Práce ale skončí o dva týdny později, tedy 31. října. „Důvod je spíš technického rázu. Bylo zapotřebí trochu jinak řešit některé úseky toho parkoviště. Tedy se to lehce zkomplikovalo," vysvětluje důvod zpoždění prací Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice.

A dodává, že parkovací plochy se kompletně zrekonstruovaly. A bude tu víc parkovacích míst, konkrétně 91, z toho 4 pro handicapované řidiče: „Parkoviště u městského úřadu bylo staré. Když bylo mokro, vytvářely se tam kaluže, ten povrch byl nerovný. Navíc si lidé i stěžovali, že těch parkovacích míst je tam málo, tak se to rozšířilo."

Chodník slouží lidem (ilustrační foto)

Celkem tu vznikla prakticky tři nová parkoviště. Firma zrekonstruovala osvětlení a povrch. Opravila chodníky v ulici 17. listopadu po obou stranách.

„Je dost zásadní, že bude dokončena cyklostezka kolem Cidliny, což ještě nedávno vypadalo jako nemožné. Tak opravdu kolem Cidliny vznikne takové páteřní propojení pro bezpěčnou dopravu chodců a cyklistů," dodává Petr Hamáček.

Celkové náklady se vyšplhaly téměř na 11 milionů korun.

Spustit audio

Související