Rande s Jolanou: pěvkyně Edita Adlerová - nejmladší Carmen v historii české opery!

Edita Adlerová a Jolana Voldánová

Rande s Jolanou - tak se jmenuje pořad Jolany Voldánové, který jste, doufáme, už zvyklí poslouchat v pravidelných časech na vlnách Českého rozhlasu Pardubice a Českého rozhlasu Hradec Králové. Na další Rande přijala pozvání v sobotu 28. června 2014 po 18. hodině operní pěvkyně a pardubická rodačka Edita Adlerová.

Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen v divadle J.K.Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu. Spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je sólistkou Le Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii.

Věnuje se převážně koncertní činnosti - zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje i v programech s komorním obsazením. Je členkou Originálního hudebního divadla Praha, kde se již po řadu let věnuje interpretaci díla Antonína Dvořáka.

Společně se sopranistkou Annou Hlavenkovou založila soubor Canto Dolce, který se zaměřuje na barokní hudbu. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech - Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Struny podzimu, Třeboňská nocturna.

Její interpretaci mnohých hudebních děl slyšeli posluchači v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Lotyšsku, Moldávii, Španělsku a Maroku.

Příjemný poslech!