Radnice v Hostinném zvyšuje hygienická opatření. A uzavřela všechna dětská hřiště a sportoviště

8. listopad 2020 09:27
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na dětském hřišti

Uzavření dětských hřišť a sportovišť. Častější kontroly strážníků. Dezinfekce veřejných budov a dalších objektů s vyšší koncentrací lidí. Radnice v Hostinném zvyšuje bezpečností opatření kvůli šíření koronaviru. 

Čtěte také

Pravidelně hřiště a sportoviště kontrolují strážníci a preventisté kriminality. Dále město zakoupilo tři generátory ozonu a bezdotykové dávkovače dezinfekce. Hasiči po domluvě s obchodníky dezinfikují nákupní koše.

Strážník Dominik Puš s kolegyní přišli do pečovatelského domu a přinesli generátor ozonu.
„Když to spustíte, tak tady nesmí být nic živého, ani kytky. Záleží v jakém prostoru a v jakých místnostech to chcete používat."

Je potřeba vyčistit všechny prostory, proto strážník generátor ozonu v jednom z prázdných bytů hned pouští a nechává pracovat.

Město koupilo celkem tři generátory ozonu

Podle starostky Dagmar Sahánkové ze Sdružení pro lepší Hostinné se pravidelně používají hlavně ve veřejných budovách, dále třeba na poliklinice a nově také v mateřských školách.
„Jedná se o budovy, kam chodí veřejnost. Nebo případně kde máme naše zaměstnance, které chceme udržet v bezpečném, dalo by se říci bezvirovém prostředí."

Navýšil se také počet bezdotykových dávkovačů dezinfekce, ve veřejných budovách a v objektech zřizovaných městem.

Radnice v Hostinném zvyšuje hygienická opatření

Radní také jednali s vedoucími obchodů potravin, aby zvýšili bezpečnost nakupujících.
„Naši hasiči dezinfikují pravidelně každý den nákupní košíky a poprosili jsme zástupce obchodů, aby si zakoupili bezdotykové dávkovače dezinfekce."

Přestože stále platí nouzový stav a lidé by se měli zdržovat doma, neshlukovat se, strážníci často ve městě potkávali skupiny obyvatel, nebo vyjížděli na oznámení, že se někde vyskytuje víc lidí najednou.

Čtěte také

„Například na pumptracku bylo hodně dětí a mladistvých v kontaktu. Stejně tak na dětských hřištích a sportovištích. Takže z toho důvodu je to preventivní opatření."

„Největší koncentrace hrozí v městském parku, což jsou shlukující se děti," tvrdí strážník.

Všechna hřiště a sportoviště několikrát denně kontrolují.
„Mají rozloženy směny tak, aby byl pokryt celý den zhruba od rána od 7:00 hodin zhruba do 20:00 hodin večer, někdy až do 22:00 hodin. Slouží tedy strážníci s asistentkami prevence kriminality a vše kontrolují."

Zatím připady řeší domluvou, ale upozorňuje, že pokud lidé budou dělat problémy, přijdou na řadu pokuty.
„Pokud je to poprvé, nesetkáme se s tím člověk vícekrát za den, že by něco porušoval, tak se to zatím řeší domluvou. Pokud by to bylo častěji, tak už se to bude řešit příkazem na místě nebo oznámením správnímu úřadu."

Radnice v Hostinném zvyšuje hygienická opatření

Všechna opatření budou platit po dobu nouzového stavu.

Spustit audio

Související