Radioporadna o domácí hospicové péči v Hradci Králové. Rady a tipy pro vás!

14. duben 2015

Radioporadna - Doc. MUDr. Ladislav Slováček - lékař domácí hospicové péče v Hradci Králové a Věra Ivanovová - sestra domácí hospicové péče - Zajímavá osobnost je Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Hradec Králové každý všední den po 11 hodině.

V roce 2013 zahájila Oblastní charita Hradec Králové činnost Domácí hospicové péče Hradec Králové. Jedná se o odbornou komplexní péči o člověka v konečném stádiu nemoci, kdy léčba již nezabírá a příchod smrti se blíží. Je poskytovaná v domácím prostředí nemocného.

Domácí hospicová péče se týká i podpory rodinám, blízkým, a to i v čase truchlení.

Cílem domácí hospicové péče je poskytovat péči umírajícím tak, aby netrpěli bolestí, strachem, úzkostmi, osamocením a dalšími negativními vjemy. Vždy s maximální snahou o zachování jejich lidské důstojnosti. Součástí je i podpora a pomoc blízkým, a to i v čase truchlení .

Tým Domácí hospicové péče Hradec Králové tvoří praktický lékař, lékař s atestací paliativní medicíny a léčby bolesti, zdravotní sestry, pečovatelky a pečovatelé, sociální pracovnice, psychoterapeut, duchovní různých církví a dobrovolníci.

Spustit audio