Psí útulek v Trutnově hlásí nezvykle velký zájem o adopci. Přijíždí zájemci dokonce až z daleka

1. září 2021 07:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pes Brit, útulek Jihlava

Čivava, jezevčík, teriér. Trutnovský útulek pro psy zaznamenává nezvyklý zájem o psy. Od začátku roku jich přes 30 našlo nové majitele. Podle pracovnic zařízení je zájem i o starší jedince, kteří byli v útulku i několik let. Tolik volných kotců tam prý dlouho neměli. Ale nebude prý trvat dlouho a opět se naplní zaběhnutými nebo nalezenými psy.

Čtěte také

„Tady máme Ejminku. Je to kříženec šiby a do adopce by měla jít příští týden," představuje vedoucí psího útulku v Trutnově Karolína Benešová dvouletou fenku křížence.

Noví majitelé už se s ní seznámili a vzali ji několikrát na procházku.
„Teď jsou momentálně ve fázi, kdy si objednali na internetu pelíšky, granule i vybavení. Čekají, až jim to přijde a budou mít doma nachystáno, tak si pro fenečku přijedou a adoptují si ji."

Hned vedle čeká další pes, na kterého se zájemce přijede podívat příští týden.
„To je zrovna typ pejska, který jako jedináček může odejít do adopce prakticky ihned. Protože je nekonfliktní, s každým si rozumí, má lidi rád. Tak si myslím, že když to klapne, tak může odejít hned," říká Lucie Semeráková, která právě přichází nachystat Bertíkovi snídani.

Čtěte také

Je důležité, aby noví majitelé pokračovali ve stravě, na kterou jsou psi z útulku již zvyklí.
„Pokud budou chtít přejít na jiné granule, tak jim říkáme, aby pomaličku odebírali granule, na které je pejsek zvyklý a postupně přecházeli na ty nové. Protože pokud by nasadili hned jiné granule, mohlo by dojít u pejska například ke střevním potížím."

Od začátku letošního roku odešlo odtud do adopce přes 30 psů. A dokonce i fenka, která tu žila již osm roků.
„Teď je nachystáno k seznamování a případnému odchodu pět psů."

Čtěte také

Pracovnice útulku se zajímají o místo, kam pes přijde. Jak jsou na něj noví majitelé připraveni a mají-li potřebné věci.

Důležitá je také zpětná vazba.
„Majitelé nám posílají fotografie. A pejsci, kteří žijí tady v Trutnově nebo okolí, se k nám jezdí pravidelně podívat. Lidé nám vypráví, jak se u nich psi mají a oni nás také poznávají."

„A tady máme třeba i pozdrav z cest ve formě pohlednice, který nám minulý týden přišel poštou. Posílá nám ho pán, který adaptoval Tomíka. Byli spolu na krásném výletě v Lednici," dodává Karolína Benešová.

Spustit audio

Související