Prožijte Štědrodenní odpoledne a Štědrý večer s Karlem Sladkým

23. prosinec 2017

V neděli 24. prosince na vás čekají hned dvoje sváteční Písničky od srdce. Po 12. a po 17. hodině. Po 13. hodině vám nabídneme Františkovy Vánoce - nekouzelnou nepohádku o kouzelných věcech.

Od 14 hodin to budou Kouzelné Vánoce na přání - v dvouhodinovém setkání s Karlem Sladkým si můžete vybrat ze vzpomínek slavných osobností na vánoční svátky.

Těšit se můžete na Vladimíra Menšíka, Marii Kubátovou, Vítězslavu Klimtovou, Františka Nepila, Květu Fialovou, Petra Nárožného, Jiřinu Bohdalovou a další osobnosti. 

Květa Fialová s Karlem Sladkým

V 18 hodin se můžete společně s námi zaposlouchat do slavné Rybovy České mše vánoční.

Přejeme všem lidem dobrém vůle krásné a klidné prožití vánočních svátků.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Související

  • Vánoce Květy Fialové

    365 štědrých dnů v roce - tak si představuje svůj život šarmantní herečka Květa Fialová.

  • Vánoce u Marie Kubátové

    Co by byly Vánoce bez pohádky? A co pěknějšího pro nás může mít spisovatelka Marie Kubátová? Přijměte tedy dnes na Štědrý den 24. prosince 2011 krátce po dvanácté h...

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.