Proleťte se nad východními Čechami a poznáte, jak je vidí jen ptáci a posádky letadel či balonů

Rychnovsko z nebe, jak je vidí jen ptáci a posádky letadel či balonů

7. březen 2021

Proletíme se spolu nad Rychnovskem a představíme vám unikátní projekt CBS Nakladatelství s názvem Česko z nebe, který nabízí díky fotografickým knížkám pohled na Českou republiku z ptačí perspektivy. A to je vzácný a neopakovatelný zážitek, který se ne každému poštěstí.

Zasněte se při pohledu na jedinečné záběry zachycené z kabiny letadla a poznejte Rychnovsko jinak, z nebe!

Centrem mikroregionu je město Rychnov nad Kněžnou, kterým protéká řeka Kněžná. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Leží v podhůří Orlických hor. Sever a severovýchod mikroregionu tvoří státní hranice s Polskem.

Vamberk je městem krajky. S tímto uměleckým řemeslem je spjato po několik staletí a um jeho řemeslnic je ve světě znám i dnes. Z turistické chaty Na Vyhlídce nad městem je na mýtině mezi lesy pro vás připraven impozantní výhled do krajiny podhůří i na hlavní hřeben Orlických hor.

Krajina, jíž otevírají svoji drsnou poctivou náruč Orlické hory, kam ještě nedolehl tíživý ruch civilizace. Touláním se v zapomenutých údolích, lesních pěšinách a mezi loukami možná pochopíme ty, kteří zdejší syrové podmínky nemíní vyměnit za pomíjivý luxus velkoměsta.

Proleťte se nad regionem Rychnovska z pohodlí domova. Je to region plný zajímavostí.

Společnost CBS Nakladatelství s. r. o.
se zabývá podporou a rozvojem regionů. Již více jak 17 let přichází na trh s jedinečnými produkty, které lidem přibližují jejich okolí, ale i vzdálenější místa netradičním a zajímavým způsobem. Jedním z projektů je edice Česko z nebe, která postupně představuje jednotlivé okresy z ptačí perspektivy. Edice bude obsahovat necelých 70 knih. V současné době v Královéhradeckém kraji vznikají nové ručně malované cyklomapy ve spolupráci s dětmi z regionu, ohledně jejich realizace se můžete obrátit na Mgr. Kateřinu Pourovou, 604 180 134, která projekty zastřešuje. 

autor: baj | zdroj: Společnost CBS Nakladatelství s. r. o.
Spustit audio

Související