Příběh statečné Ivany Peričkové, disidentky z Vrchlabí: Nesmíme zapomínat. Dřív opravdu nebylo líp
Neobyčejné příběhy obyčejných lidí! Ivana Peričková se svým manželem prožila většinu života ve Vrchlabí. Nevelké město u polských hranic se díky nim, a jejich přátelství s bratry Wonkovými, stalo ve druhé polovině 80. let jednou z bašt odporu proti komunistickému režimu.
Čtěte také
Ivana zažila pronásledování StB, množství výslechů i domovních prohlídek. Od vězení ji v poslední chvíli zachránila jen Sametová revoluce v roce 1989.
Příběh statečné ženy, která nikdy nepochybovala o tom, že za pravdu je třeba se bít, pro vás natočila redaktorka Šárka Rusnáková.
V pořadu, na kterém dále spolupracovali mistr zvuku Tomáš Hroch a dramaturg Jaroslav Pokorný, hovořili Ondřej Němec a Miroslav Tyč.
Související
-
Na cestách s Ladislavem Špačkem a Václavem Havlem. Společně projeli přes 50 zemí světa
Tentokrát jsme cestovali “po prezidentsku”. To proto, že jsme se s pořadem “Na cestách” vypravili za Ladislavem Špačkem. A cestovali jsme světem s ním a s Václavem Havlem.
-
Sametová Návštěva v Jičíně. Vzpomínky čtveřice pamětníků, kteří pomáhali šířit myšlenky studentů
Jaké byly revoluční chvíle roku 1989 v bývalém okrese Jičín, na to se pokusí odpovědět regionální Sametová Návštěva. Pořad se čtyřmi pamětníky připravila Vlaďka Wildová.
-
„Člověk má povinnost postavit se totalitě.“ Hanu Truncovou nezlomilo ani 9 let komunistického vězení
Hana Truncová prožila 50. léta minulého století za mřížemi. Tyto roky ji nezlomily ani nepřevychovaly. V myšlenkách se tehdy vracela ke svému krásnému dětství v Teplicích.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.