Při testování veřejnosti antigenními testy pomohou v Královéhradeckém kraji také hasiči

17. prosinec 2020

Při dobrovolném bezplatném testování populace jsou připraveni vypomoci i příslušníci HZS Královéhradeckého kraje. Stávající mobilní odběrový tým, který je složený z řad příslušníků - zdravotnických záchranářů, doplní další skupina hasičů a oba týmy budou vypomáhat přímo v nemocnicích v Královéhradeckém kraji. 

Od pátku 18. prosince 2020 je nasazena jedna dvojice hasičů na odběrové místo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, druhý tým bude vypomáhat nemocnicím Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

Čtěte také

Mobilní odběrový tým HZS Královéhradeckého kraje vyjel poprvé do terénu začátkem listopadu. Od té doby prováděli příslušníci každý den v týdnu odběry především u občanů, kteří se nemohli dostavit do stávajících odběrových center.

Celkem zajistili hasiči odběr asi tisícovky vzorků.

Na jednotlivá místa vyjížděl tým na základě pokynu z operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, které vše organizuje ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí.

Mobilní odběrový tým HZS Královéhradeckého kraje odebral první desítky vzorků

Hasiči zajišťovali v několika případech také plošné odběry v sociálních zařízeních a domovech pro seniory, ty v současné době pokrývá tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a dopravní zdravotní služby.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová