Požírači fantazie a motivace dětí. Tloustnou, chybí jim společnost kamarádů i sport ve volném čase

31. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Děti kvůli zavřeným školám čelí závažnějším problémům, než je jen úbytek vědomostí (ilustrační foto)

Děti kvůli zavřeným školám čelí podle odborníků podstatně závažnějším problémům, než je jen úbytek vědomostí. Následky mají vliv na vztahy s vrstevníky, ničí motivaci, soustředění i pracovní návyky. U některých dětí také vedou k psychickým potížím.

MgA. Eva Sajdlová hovoří v naší radioporadně na téma: správná motivace dětí v nelehké době.

Čtěte také

Měsíce zavřených škol, distanční výuky a kroužků totiž neznamenají jen zameškané učivo, chybějící praxi i znalosti, ale i obrovské dopady na dětskou psychiku, socializaci a pracovní návyky.

Ačkoli se o této stránce problému příliš nemluví a často je slyšet názor, že dnešní děti stejně žijí převážně online, tedy pro ně současná situace nepředstavuje extrémní změnu nebo zátěž, mnozí rodiče, učitelé a odborníci s tím rozhodně nesouhlasí.

MgA. Eva Sajdlová svou divadelní cestu začala v osmi letech na ZUŠ v Ostrově a už po pěti letech nechtěla dělat nic jiného, než učit dramaťák. Proto ji další divadelní putování vedlo do Brna na JAMU.

Čtěte také

Vysokoškolská léta se spojila s těmi pracovními a Eva měla možnost setkávat se skrz divadlo s dětmi a mladými lidmi na základních, středních i vysokých školách.

Nakonec v roce 2017 zakotvila (už jako vdaná paní a maminka dvou dcerek) v Hradci Králové a pokračuje ve své divadelní cestě v Jesličkách na Základní umělecké škole Střezina.

Základem literárně-dramatického oboru je kolektivní výuka v počtu 8 - 12 žáků v rozsahu dvou lekcí po 90 minách jedenkrát týdně.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají za normální situace téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

Eva Sajdlová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Evou Sajdlovou si můžete poslechnout v našem audio archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související