Požár stodoly s milionovou škodou na Rychnovsku. Hasiči uchránili rodinný dům za 4 miliony korun

17. srpen 2021 07:12

Šest jednotek hasičů zasahovalo u ohlášeného požáru objektu v části obce Vojenice na Rychnovsku. Po svém příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár stodoly, v tu chvíli se rozšiřoval směrem na přilehlý obytný rodinný dům. Průzkumem objektů nebyla zjištěna přítomnost žádné osoby uvnitř. 

Jednotky se soustředily nejen na likvidaci požáru stodoly, ale především bránily rozšíření plamenů na rodinný dům. Na likvidaci požáru bylo nasazeno šest vodních proudů, jeden byl veden vnitřními prostory. Jednotkám se podařilo požár lokalizovat a zabránit tak jeho dalšímu šíření asi hodinu od nahlášení události.

Dále hasiči strhávali zbytky ohořelých a poškozených krovů, rozebírali části konstrukce i střechy, kde by se mohla nacházet skrytá ohniska a vynášeli z rodinného domu majetek a vybavení.

Při provádění hasebních prací byl zraněn jeden ze zasahujících příslušníků, byl na místě ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby a převezen do zdravotnického zařízení.

Čtěte také

Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při pálení odpadu. Oheň zničil celou stodolu, velký žár poškodil i vedle stojící vozidlo. Předběžně odhadnutá škoda se vyšplhala na jeden milion korun.

Před požárem se podařilo hasičům uchránit prakticky celý rodinný dům, šíření plamenů pomohla zamezit i štítová požární zeď. Uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a Dobruška, JSDH Solnice, Opočno, Voděrady a Trnov.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související