Požár stavení v Jasenné na Náchodsku likvidovalo 7 jednotek hasičů. Škoda je v řádu statisíců korun

20. březen 2021 08:27

Krajské operační a informační středisko přijalo v pátek 19. března 2021 krátce po 20. hodině hlášení o požáru v půdních prostorech stavení s bytovou částí v obci Jasenná na Náchodsku. Na místo vyslal operační důstojník postupně sedm jednotek požární ochrany. Při příjezdu hasičů byla už střecha z větší části v plamenech.

Jednotky okamžitě zahájily hasební zásah a snažily se zastavit šíření požáru, který ohrožoval stodolu sousedící se zasaženým objektem. Kolem 21. hodiny ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru, podařilo se zastavit jeho další šíření. Z objektu byly vyvedeny čtyři kusy dobytka, zvířata byla v pořádku.

Čtěte také

Jednotky prováděly následně dohašovací práce, zároveň vynášely menší množství sena, které bylo v objektu uskladněno. Požár se podařilo zlikvidovat po 23. hodině, požářiště zůstalo do rána pod dohledem místní dobrovolné jednotky.

Po bližším ohledání požářiště vyšetřovatelé hasičů zjistili, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na komínovém tělese. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 300 tisíc korun. Zasažený objekt slouží jako hospodářský s obytnou buňkou, tzv výměnek.

Při zásahu došlo k lehčímu zranění jednoho zasahujícího člena dobrovolné jednotky, zranění na dolní končetině si nevyžadovalo další ošetření.

Požár stavení v Jasenné na Náchodsku likvidovalo sedm jednotek hasičů

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jaroměř a Náchod a JSDH Jasenná, Černilov, České Meziříčí, Velká Jesenice, Opočno. Členové dobrovolné jednotky z Jaroměře drželi zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související