Požár poničil dílnu ve Velké Jesenici na Náchodsku, byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu

27. prosinec 2020 12:19

Sedm jednotek hasičů z druhého stupně požárního poplachu bylo postupně zalarmováno v sobotu 26. prosince před 21. hodinou. V obci Velká Jesenice na Náchodsku došlo k požáru dílny, která byla v přímé blízkosti rodinného domu.

Čtěte také

Podle informací, které měly jednotky k dispozici, se měla v dílně nacházet mimo jiné svářečská souprava s tlakovými lahvemi a další materiály. Po příjezdu hasičů na místo události provedli rychlý průzkum, z domu byla zachráněna jedna žena, která byla bez zranění.

Požár dílny byl už v tu chvíli v plném rozsahu, plocha byla asi 10 x 3 metry. Na likvidaci nasadily jednotky několik vodních proudů, jeden byl určen také k ochlazování přilehlého domu. Cestou operačního střediska bylo zajištěno přes energetiky odpojení místa od dodávky elektrického proudu.

Požár se podařilo lokalizovat v 21:12 hodin, likvidaci ohlásil velitel zásahu ve 22:33 hodin. Následně bylo místo zásahu předáno majiteli a jednotky se postupně vracely na své základny.

Čtěte také

Ještě v nočních hodinách proběhlo prvotní ohledání požářiště, další bylo plánováno za denního světla během neděle.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na přibližně 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty, stejně tak jako příčina vzniku požáru, jsou předmětem vyšetřování.

Při události došlo ke zranění jednoho zasahujícího člena dobrovolné jednotky požární ochrany, který byl dopraven na ošetření do zdravotnického zařízení.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a JSDH Nové Město nad Metují, Velká Jesenice, Bohuslavice, Nahořany a Česká Skalice.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související