Požár dřevostavby v Trutnově způsobil škodu asi 5 milionů korun. Plameny rodinný dům zničily

15. červenec 2019 08:01

Do ulice Na Přebytku v Trutnově spěchalo v neděli 14. července 2019 nad ránem hned pět jednotek požární ochrany, a to na základě ohlášení požáru dřevostavby rodinného domu. Při příjezdu jednotek na místo události se nacházeli všichni obyvatelé mimo objekt, nikdo nebyl zraněn. Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů, plameny však zasáhly celou budovu. 

Vzhledem k faktu, že se jednalo o dřevostavbu se specifickou konstrukcí, bylo hašení pro zasahující jednotky obtížné. Aby mohly zlikvidovat všechna ohniska, musely části konstrukce i střechy rozebrat a místa zároveň kontrolovaly pomocí termokamery.

Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun a byly při něm zraněny 4 osoby

Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun

Osm jednotek požární ochrany bylo postupně zalarmováno a vysláno k nahlášenému požáru stodoly u rodinného domu v Pecce na Jičínsku, při události byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Při zásahu museli hasiči využívat dýchací techniku a zároveň byla zřízena čerpací stanoviště, aby byl na místě události dostatek hasebních prostředků.

Příčina vzniku požáru je nyní předmětem vyšetřování, na kterém spolupracuje vyšetřovatel HZS s Policií ČR. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.

Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 400 tisíc korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a dále JSDH Horní Maršov, Mladé Buky, Trutnov-Horní Staré Město a Svoboda nad Úpou.

Požár dřevostavby v Trutnově způsobil škodu asi 5 milionů korun

Výší škody se tento požár řadí mezi tři události s nejvyšší škodou, u kterých hasiči v Královéhradeckém kraji letos zasahovali. Škodu ve výši 5 milionů korun eviduje HZS KHK u požáru sušicího stroje ve výrobním podniku v Broumově (18. 3. 2019) a škodu ve výši 4 milionů napáchal tragický požár chalupy ve Velké Úpě, při kterém jedna osoba zahynula (22. 2. 2019).

Požár dřevostavby v Trutnově způsobil škodu asi 5 milionů korun
autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související