Pondělní Noční linka: Nezapomenutelný zvířecí kamarád

4. říjen 2021

Měli jste, nebo máte, ve svém životě zvířecího kamaráda, na kterého určitě nikdy nezapomenete?

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na 4. října na svátek sv. Františka z Assisi, ochránce a patrona zvířat. Má upozornit na problematiku pohody zvířat a etické otázky ve vztahu k chovu zvířat, ať už jde o  zvířata hospodářská, v zájmových chovech, zvířata v cirkusech, v zoologických zahradách, či laboratorní zvířata.

Také poukazuje na osvětu už mezi malými dětmi, které často touží po zvířeti a rodiče rádi vyjdou vstříc, ale je třeba si nejprve uvědomit ještě před pořízením zvířete nároky na péči, i to, zda se dokáží o svého zvířecího přítele postarat po celý jeho život. A také bychom v tento den, a nejen dnes, neměli zapomínat na zvířata v útulcích, ať už se tam ocitla z jakéhokoliv důvodu. Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů. A mnozí z vás byste o tom mohli vyprávět dlouhé příběhy. Vždyť kolikrát se stane, že zvířátko se osamocenému člověku stane nejbližším přítelem, který mu pomáhá žít...

Věřím, že povídání o našich zvířecích přátelích nikdy neomrzí a také v Noční lince dnes dáváme opět prostor pro příběhy vám, kteří na svého nezapomenutelného zvířecího kamaráda chcete zavzpomínat.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?