Policisté v kraji se v letních dnech zaměřují na kontroly kamionů, které převáží nebezpečný náklad

30. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Policejní kontrola kamionu

Řidiči v Královehradeckém kraji musí i v těchto dnech počítat se silničními kontrolami policie. Hlídky se aktuálně zaměřují především na kamiony převážející nebezpečný náklad, tedy například hořlaviny nebo chemikálie. Kontrolují nejen správné upevnění nákladu, ale třeba i to, jestli řidiči dodržují maximální povolenou dobu jízdy.

Na hlavním silničním tahu mezi Jaroměří a Náchodem, na dohled od přehradní nádrže Rozkoš, právě policisté zastavili polského řidiče kamionu.
„Z jakého důvodu jste jel tak dlouho?"

Čtěte také

Zjišťují, že o několik minut překročil povolenou dobu jízdy. Jinak má ale polský řidič všechno v pořádku, odjíždí tak pouze s domluvou.
„Pokud ale zapomenete příště, tak už to bude s pokutou."

Tento kamion patřil právě mezi ty, které převáží nebezpečný náklad. Na ně se podle policisty Jaroslava Smékala vztahují přísnější pravidla.
„Mají víc povinností. Musí předložit povinnou výbavu, která je nad rámec klasické přepravy."

Kontroly kamionů na Frýdlantsku

Policistům tentokrát v terénu pomáhají také zaměstnanci Centra služeb pro silniční dopravu.

Čtěte také

Jeden z nich Pavel Košťál říká, že řidiči nejčastěji porušují právě maximální povolenou dobu jízdy, jeden z posledních hříšníků například řídil prakticky bez přestávky dvanáct hodin.
„Mohlo dojít k nějaké tragédii."

Při porušení předpisů přitom hrozí pokuta nejen řidiči, ale i samotnému dopravci.

Hlídky policistů v Královéhradeckém kraji současně pokračují v běžných kontrolách osobních aut. Zajímá je například překročení nejvyšší povolené rychlosti, a nebo to, jestli řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser