Pokud se chystáte na závěr prázdnin do Krkonoš, volných míst je dost. Největší nápor turistů pominul

22. srpen 2022 08:10

Největší nápor turistů v Krkonoších pominul. Návštěvníci postupně odjíždí a přibývá volných míst. Letní sezónu hodnotí velká část hoteliérů pozitivně, přestože chyběli zahraniční turisté, na které jsou zvyklí. Jenže ti, hlavně z Německa, zřejmě nedorazí ve velkém, ani na podzim.

„My sem jezdíme každoročně už dlouhá léta s partou,“ říká Richard, který dorazil do Krkonoš z Prahy a momentálně sedí na terase s manželkou, dětmi a přáteli.

Čtěte také

„Osobně to tady mám v létě mnohem raději než v zimě, protože je tady méně lidí a je to příjemnější. Jsem také větší fanoušek procházek než lyžování. Zejména teď s malými dětmi a kočárkem, tvrdí jeho manželka Jessica.

A doplňuje. „Jezdíme sem takto v druhé polovině srpna až asi sedmým rokem, pokaždé tady báječně zakončíme prázdniny.

Zatímco srpen byl podle hoteliérů vydařený a obsazenost vysoká, o poslední prázdninové dny už takový zájem zatím není.

Čtěte také

„Závěr prázdnin bývá takový pomalejší, protože většina lidí se už chystá na září. Takže v současné chvíli máme asi šedesátiprocentní obsazenost, vysvětluje manažerka hotelu ve Špindlerově Mlýně Jitka Hronešová.

Podle ní se dá ale očekávat, že lidé ještě budou přijíždět na posledních chvíli, tedy pokud bude přát v následujících dnech počasí.

„Co se týče srpna, tak ten byl naprosto výborný, ale pokud se podíváme na prázdniny celkově, tak to nebylo úplně ideální. Protože červenec byl vážně špatný. Ale my jsme to předpokládali, hodnotí sezónu majitel infocentra Martin Jandura.

Čtěte také

A dodává, že spousta turistů na začátku prázdnin odjela k moři, proto prý byla návštěvnost krkonošských středisek nižší. „Ale i tak ta čísla nebyla úplně špatná. Byl tam asi dvacetiprocentní pokles návštěvnosti, ale srpen už byl moc fajn.

Hodně hoteliérů se ale obává podzimu. Tradičně totiž přijížděli hlavně němečtí senioři, často hromadné zájezdy. S těmi prý počítat nemohou.

„Vždy nám příjemně doplňovali naši obsazenost," vzpomíná ředitelka hotelu Hana Rybníčková. „Myslím si, že i z důvodů ekonomických a také z obav ze šířícího se covidu to pravděpodobně klesne.

Zatím jsou prý objednávky v Krkonoších na některé zářijové víkendy a to hlavně ze strany českých turistů.

Spustit audio

Související